Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони?: Авто новини від AUTO-Consulting - Mercedes-Benz

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: Mercedes-Benz
• Україні передали 41 вантажівку Mercedes-Benz Arocs
• Київ отримав від Гамбурга ще 3 міських пасажирських автобуси Mercedes-Benz
• Нове розкішне купе Mercedes-Benz CLE 2024 року буде доступне і в Україні
• На фоні сповільнення попиту на електрокари Mercedes-Benz оновить модельний ряд авто з ДВЗ
• Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони?
• Mercedes-Benz відмічає, що клієнти не так захоплені новими електромобілями, як очікувалось
• Німеччина вже передала Україні 200 вантажівок Mercedes-Benz Zetros. Ще 50 надійдуть незабаром
• Дизельний Mercedes-Benz E-Class потрапив у скандал. Виробника запідозрили у використанні обманного ПО
• Mercedes-Benz запровадить світловий цифровий підпис на своїх автомобілях. Їх тепер буде видно здалеку
• В Україну вже поставлено більше 100 військових вантажівок Mercedes-Benz Zetros
Ще по Mercedes-Benz...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони?

дилерська мережа | Опубліковано - 2024-01-25 18:45:45 (8670 разів прочитано)
Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони? - Mercedes-Benz
На цьому тижні автомобільний бізнес приголомшило повідомлення, що Mercedes-Benz продає власні автосалони, та ще й у Німеччині! Невже автосалони під загрозою зникнення? У цьому питанні розбирався AUTO-Consulting.
Дійсно, Mercedes продає всі 60 власних філій, щоб більше зосередитися на прямих продажах онлайн – так само, як Tesla та багато інших конкурентів. Але що це означає для клієнтів та дилерів?
Автомобільний світ перебуває в стані потрясіння, і не тільки через електромобільність. Дедалі більше виробників прокладають нові шляхи до гаманців клієнтів. Великий крок зробив і Mercedes: концерн хоче продати всі свої 60 філій у таких багатих містах, як Мюнхен, Берлін і Гамбург. У них працює 8 000 осіб, і більшість автомобілів у Німеччині замовляється через ці величезні філії. Тепер Mercedes хоче позбутися своїх найважливіших автосалонів, які досі були основою бренду. Невже щось відчувають?

У якому напрямку розширюють дилерську мережу офіційні імпортери автомобілів

Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони? - Mercedes-Benz

Перехід в онлайн
У "Мерседес" переконані, що необхідні зміни в продажах можуть бути реалізовані найбільш ефективно за допомогою довгострокових, цілеспрямованих інвестицій в дилерські центри "Мерседес-Бенц" з боку незалежних дилерських груп. Гарна новина, що дилерські групи в новій стратегії все ж залишаються і Mercedes-Benz вирішив перекласти на них витрати на експозицію власних авто.

Скорочення дилерської мережі є частиною стратегії продажів, якої Mercedes дотримується з середини 2023 року, та яка полягає у переході до прямих продажів. Замість того, щоб порівнювати пропозиції від дилерів, торгуватися за ціни та домовлятися про знижки, клієнти замовлятимуть автомобілі безпосередньо в інтернет-магазині виробника – за фіксованою ціною та без додаткових знижок чи накруток. Таким чином концерн уникне битви знижок між своїми дилерами, зменшить витрати на продаж і, таким чином, збільшить свою маржу.

Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони? - Mercedes-Benz

Лише наприкінці травня минулого року Mercedes перевів свої продажі у Німеччині на агентську модель – форму прямих продажів. Керівник Mercedes Ола Келленіус продовжує шлях, на який компанія стала майже десять років тому. За словами Manager Magazin, поворот у продажах був проголошений ще в 2014 році, коли філію в Ерфурті було продано китайському конгломерату Lei Shing Hong. У наступні роки дочірня компанія Sternauto придбала інші дилерські центри Mercedes на сході Німеччини. Цей процес змін значною мірою відбувався під керівництвом Оли Келленіус, яка з 2015 року є членом правління Mercedes з питань продажів.

За останні роки Mercedes-Benz вже продав різні дилерські центри у Великобританії, Італії, Іспанії, Бельгії та Чехії. "Після дуже позитивного досвіду на різних європейських ринках, ми зараз також вивчаємо в Німеччині, як ми можемо організувати наші дилерські центри, що належать Групі, більш незалежно", – йдеться в письмовій заяві автовиробника, повідомляє інформаційне агентство Reuters. "Розглядається можливий продаж досвідченим і відомим дилерським групам", – йдеться далі. Як стало відомо виданню Manager Magazin від інсайдерів, минулого тижня наглядова рада схвалила цю ініціативу.

Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони? - Mercedes-Benz

За допомогою цього проекту Mercedes має намір звільнитися від витратного фактору в балансі. Власні торгові представництва часто розглядаються, як економічний тягар у галузі. Зараз основна увага приділяється тому, щоб стати більш гнучкими, покладаючись на незалежних дилерів. Як повідомляє Handelsblatt, загалом йдеться про 20 філій з 80 автосалонами та 8 000 працівниками, вартість кожної з яких оцінюється в 40 мільйонів євро. Заплановане відокремлення має відбуватися "хвилями", і цей процес, ймовірно, розтягнеться на кілька років.

Як розвивалася мережа зарядних станцій в Україні. Підсумки 2023 року

Mercedes такий не один
Запеклий суперник BMW та інші конкуренти також переходять на онлайн-продажі! Mercedes – не єдина компанія, яка перейшла на цю стратегію, моду на яку приніс з собою в Європу американський конкурент Tesla. BMW, Volkswagen, Volvo та Stellantis з такими брендами, як Opel, Citroën, Peugeot або Fiat, також вже давно взяли курс у цьому напрямку. Mercedes, однак, вже пішов на крок далі і своїми останніми рішеннями вдвічі знизив кількість своїх автосалонів. Після відокремлення від материнської компанії привілеї дилерів, як частини великої корпорації також зникають. Філії продовжать працювати, а робочі місця будуть збережені. Однак незрозуміло, наприклад, чи продовжуватиметься виплата заробітної плати працівникам відповідно до колективного договору при нових власниках.

Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони? - Mercedes-Benz

Дилерські центри також втратять своє значення. Вони продовжуватимуть представляти бренд, здійснювати ремонт, а також продавати та обслуговувати автомобілі зі своєю націнкою. Однак вони робитимуть це, як субпідрядники на умовах Mercedes – як у випадку з франчайзинговими компаніями, такими як McDonald's або Starbucks. Для дилерів це "ляпас", заявив після прийняття рішення голова виробничої ради Mercedes, який також відповідає за філії. Особливо враховуючи, що протягом багатьох років дилери концерну неодноразово йшли на поступки, щоб забезпечити прибутковість компанії в цілому.

Жодних скорочень!
Рішення Mercedes було прийнято в стратегічно продуманий час. Наразі німецький ринок автомобілів демонструє, що більші дилерські групи набувають все важливішого значення. Іноземні інвестори також визнали потенціал німецького ринку. Ціна на дилерські центри також на підйомі. На цьому тлі компанія хотіла б отримати вигоду з поточної тенденції.

Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони? - Mercedes-Benz

У минулому вже були протести проти подібних змін у продажах, а голова профспілкової ради Ергун Люмалі гучно відреагував на нинішні плани компанії у своєму дописі в LinkedIn: "Після багатьох років безгрошів'я, а разом з ним і численних поступок з боку працівників, філії приносять прибутки і роблять свій внесок в результат Mercedes-Benz Group. Плани їхнього правління нам незрозумілі".

Незважаючи на ці занепокоєння, керівництво Mercedes запевняє, що рішення було прийнято відповідально, і що жодних скорочень чи закриття не планується. Процес продажу має розпочатися влітку, але, за оцінками експертів, на завершення угоди піде ще кілька років.

За словами автовиробника, потенційні покупці повинні будуть принести з собою, серед іншого, "досвід в автомобільній торгівлі" та гарантії збереження робочих місць у Німеччині. Метою є забезпечення регіональних робочих місць, а також існування та конкурентоспроможність філій у довгостроковій перспективі.

Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони? - Mercedes-Benz

Дилери не в захваті
Але за нейтральними оцінками подій з боку штаб-квартири M-B, є і незалежні голоси. Отже, справи йдуть погано – і не тільки в Mercedes. Згідно з опитуванням Інституту автомобільної промисловості в Нюрнберзі, настрій серед німецьких автодилерів гірший, ніж будь-коли, що частково пов'язано зі зміною каналів збуту. "Багато виробників скорочують свої торгові мережі в рамках переходу на прямі продажі з метою економії витрат", – говорить галузевий експерт і консультант Саша Рьовекамп, який сам багато років був членом керівництва одного з найбільших німецьких дилерських центрів "Мерседес-Бенц".

"Після пекарні, м'ясної крамниці чи взуттєвої майстерні автосалон у сусідньому селі може незабаром зникнути, особливо в сільській місцевості". Багато автовиробників вже оголосили про плани скорочення торгових площ, у тому числі й Mercedes.

Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони? - Mercedes-Benz

Але що це означає для клієнтів? "У Mercedes для них спочатку мало що зміниться, – пояснює Рьовекамп. Однією з причин цього є те, що фіксовані ціни діють там з моменту переходу на агентську модель шість місяців тому. Наразі неможливо точно оцінити, чи це зробило автомобілі дорожчими або дешевшими. "Занадто багато факторів впливають на це, наприклад, інфляція, ситуація на автомобільному ринку, економіка та умови фінансування", – пояснює експерт. Принаймні, ціни зараз прозорі, "і переможець більше не той, хто торгується найсильніше". З іншого боку, клієнти, як і раніше, можуть прийти до відділень і замовити там свій автомобіль. Це залишиться так, незважаючи на прямі продажі та виділення філії. Тому що: "Насправді дуже мало клієнтів зараз купують Mercedes за 100 тисяч євро або більше, не встаючи з дивана, без особистої консультації або навіть не сівши за кермо", – каже Рьовекамп. Тож автосалони, ймовірно, залишаться і в майбутньому.

Онлайн продажі популярні й серед українців, але це стосується товарів повсякденного вжитку або побутової електроніки. Автомобілі онлайн ми звикли тільки вибирати, а оглядати настільки дорогий товар все ж воліємо “вживу”. Тим не менше, очевидно що це зростаючий тренд, який з часом торкнеться й автобізнесу. Чи готові офіційні імпортеру до подібного розвитку подій? Про це та інше AUTO-Consulting поспілкується з найбільш активними гравцями ринку найближчим часом! Щоб не пропустити – підписуйтесь на наші соціальні мережі.
AUTO-Consulting в Telegram
AUTO-Consulting в Facebook

В чому був феномен зростання преміального сегменту на авторинку у 2023 році

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі дилерська мережа


Цікаве по темі...
• «Епіцентр» заходить в паливний бізнес
• В Україні розширюють сервісну мережу з обслуговування вантажних автомобілів JAC
• На Західній Україні відкрили нові сервісні центри МВС
• VIDI припинила співпрацю з брендом Haval
• В Україні оновили ще один сервісний центр МВС
• В Закарпатській, Волинській та Чернівецькій областях оголошено тендер на дилерство PEUGEOT, CITROEN та OPEL
• В дилерському холдингу GM Group запровадили цікаву новацію
Головні новини
• На якому авто їздив Макрон на День взяття Бастилії
• У Києві введено обмеження на рух вантажного транспорту
• На цьому тижні ВР розглядатиме відразу 3 законопроєкти щодо перереєстрації авто та трейд-іну
• В липні українські захисники неба отримали 50 пікапів
• Audi побудувала автомобіль за кресленнями 90-річної давнини. Що з того вийшло?
• Toyota готує оновлення Land Cruiser 300. Що замінять?
• Універсальні дорожні машини Ford Trucks з установками Rasco виявилися корисними навіть у спеку
• Компанія «ЕРІДОН ТЕХ» продовжує оновлювати сучасними вантажівками автопарки українських підприємств
• Для ППО підтотували 10 мобільних систем звʼязку на базі вантажівок Isuzu
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Шокуючі цифри: Скільки рятувальної техніки знищив ворог під час війни
• З початку року на купівлю нових легкових автомобілів українці витратили більше 1 млрд. Євро
• В дилерському холдингу GM Group запровадили цікаву новацію
• В Україні стартують продажі нового Volkswagen Tiguan
• Одеській владі доведеться достроково погасити кредит на купівлю білоруських тролейбусів в минулі роки
• Які новації для бізнесу по залученню інвестицій ввів НБУ
• Otokar NAVIGO – міський автобус, який завоював серце Європи
• Новий PEUGEOT Traveller уже доступний в Україні за ціною від 1 769 200 грн.
• Ford виводить на ринок свій аналог Volkswagen ID.5
• Кременчуцький завод "Альфатекс" представляє автовишки від 14 до 62 м
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• В Україні створили замінник 10-тонних самоскидів МАЗ
• В Україні створили легкий тактичний бронеавтомобіль "Джура"
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• 7 вагомих причин, чому варто вибрати гібридний автомобіль
• Новий CITROEN C3 Aircross дебютує вже завтра. Що відомо про новинку
• Група компаній VIDI: від амбіцій до лідерства на ринку
• У червні зростаючий тренд українського авторинку надломився і змінився на падіння
• Чому українські виробники не мають шансів перемагати у тендерах ЄІБ
• Національна гвардія отримала першу партію нових бронеавтомобілів українського виробництва
• На аукціоні продадуть Lamborghini Miura, який все життя простояв у вітальні, як мебля
• Zeekr заборонив офіційно постачати свої авто до РФ і ось чому
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
Акції у дилерів...
• На Skoda Kodiaq першого покоління діє вражаюча знижка в 94 500 грн.
• В Україні розпродають фургони Volkswagen Crafter
• В мережі Renault в Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО»
• На культовий Mazda MX-5 діє літня цінова пропозиція
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Гібридний кросовер Honda ZR-V пропонується з вигодою -262 тис. грн.
• У мережі СТО АІС стартує літня акція «Влітку з комфортом»
• В Україні пропонують вигідні рішення по альтернативному забезпеченню електрикою
• Спекотні знижки до 122 000 грн. на Skoda Karoq подовжено до кінця липня
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.