У рамках цієї ініціативи, яка має поточний мандат від уряду Канади на продовження до 2026 року, Збройні сили Канади підготували понад 40 000 українських військовослужбовців, у тому числі понад 7 000 пройшли підготовку в Європі з початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році. Навчання охоплює такі навички, як тактика бою, тактична медична підготовка, бойова техніка та розвиток лідерства.
Броньовані бойові машини підтримки (ASCV), розроблені компанією General Dynamics Land Systems-Канада, базуються на шасі LAV 6.0 і виконують різні функції на полі бою, включаючи транспортування військ, командування та управління та медичну евакуацію. У 2022 році Канада почала постачати Україні 39 броньованих машин бойової підтримки (ББМП), які називаються «Super Bison», у рамках своєї відповіді на російське вторгнення. З моменту розгортання в Україні на початку 2023 року ACSV «Super Bison», назва якої нагадує попередню модель LAV 2 Bison, яка виконувала аналогічну роль, використовувалася для таких завдань, як транспортування персоналу, медична евакуація та ремонт обладнання.
Оснащений дизельним двигуном Caterpillar C9 з турбонаддувом потужністю 450 кінських сил, ACSV має робочу вагу від 20 638 до 28 576 кілограмів залежно від конфігурації броні. Машина оснащена дистанційною станцією озброєння (RWS), зазвичай озброєною кулеметом C6 калібру 7,62 мм, хоча за потреби вона також може підтримувати більш важке озброєння. Його максимальна швидкість становить 100 км/год, запас ходу 600 км по дорогах і 450 км по бездоріжжю.
У червні 2024 року Канада розпочала доставку перших одиниць нової партії LAV 6.0 ACSV до Європи, де український персонал мав пройти навчання з їх експлуатації, після заяви міністра національної оборони Канади Білла Блера під час 21-ї контактної групи з питань оборони України.
|