TomTom зробила кілька сміливих заяв щодо штучного інтелекту (ШІ), заявивши, що він запропонує "більш досконалу голосову взаємодію" та дозволить користувачам спілкуватися природним чином для навігації, пошуку зупинок на маршруті, управління бортовими системами, відкриванням вікон і майже всього іншого, що ви робите під час руху.
Відома своїми GPS-платформами компанія співпрацювала з Microsoft для розробки цього ШІ-асистента. Технологія використовує великі мовні моделі OpenAI, а також продукти Microsoft, такі як Azure Cosmos DB та Azure Cognitive Services. Cosmos DB – це багатомодельна база даних, а Cognitive Services – це набір API (механізми, які дають змогу двом програмним компонентам взаємодіяти один з одним) для використання в додатках зі штучним інтелектом, тому це має бути потужний асистент, який спирається на останні досягнення IT-індустрії.
TomTom обіцяє, що голосовий асистент буде інтегруватися в різноманітні інтерфейси, пропоновані великими автовиробниками, заявляючи, що автомобільна компанія збереже право власності на свій бренд. Потужний додаток на основі ШІ може почати з'являтися в автомобілях різних виробників найближчим часом. Компанія поки що не оголосила про партнерство з відомими автовиробниками. Наразі відомо, що технологія буде інтегрована у власну платформу TomTom Digital Cockpit, відкриту та модульну інформаційно-розважальну платформу для автомобілів.
Це не перший випадок, коли компанія намагається вбудувати LLM (від large language models – великі мовні моделі) в автомобіль. Ще в червні Mercedes оголосив про тримісячну бета-програму, в рамках якої моделі ChatGPT були встановлені в деяких автомобілях. Цей інструмент також використовував сервіс Azure OpenAI від Microsoft.
Більше про гаджет на основі ШІ від компанії TomTom AUTO-Consulting дізнається вже в січні, коли нідерландський виробник навігаційного обладнання представить свій винахід на виставці електроніки CES.
ChatGPT з'явиться у автомобілях
|