Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт: Авто новини від AUTO-Consulting - Tesla

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: Tesla
• Tesla втрачає лідерство у ЄС і поступається авто з ДВС
• Tesla витратить $500 млн на додаткові зарядні станції
• Tesla звільнить 10% своїх співробітників через падіння продажів
• Tesla скорочує виробництво автомобілів у Китаї
• Нова батарея Rivian може бути кращою ніж у Tesla
• Що не так з Tesla Cybertruck?
• Які загрози несе встановлення додатку Tesla?
• Tesla виграла війну серед зарядних стандартів
• Ford розробляє недорогу платформу для боротьби з Tesla Model 3
• Tesla попереджає про зниження темпів зростання
Ще по Tesla...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - світ

Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт

ринок автомобілів | Опубліковано - 2023-10-26 08:35:35 (7625 разів прочитано)
Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт - Tesla
Багато автовиробників оголосили, що їхні електромобілі будуть використовувати стандарт NACS зарядки Tesla. Поки що мова йде тільки про ринок США. Лише Volkswagen та Stellantis поки не дали згоду перейшли на NACS. Що це означає для подальшого електромобільності, і чи буде розповсюджений цей досвід на інші ринки? – дізнавався AUTO-Consulting.
З приводу різноманітності стандартів зарядних портів AUTO-Consulting писав ще навесні, прогнозуючи перехід до єдиного стандарту найближчим часом, хоча думки операторів ринку дещо розділились. І не безпідставно, адже у світі існують два стандарти частоти змінного струму: 50 Гц й 60 Гц. Зате принаймні в США з єдиним стандартом зарядки визначились: віддали перевагу Північноамериканському стандарту зарядки (NACS) від компанії Tesla. Чому саме йому?

Перехід на єдиний зарядний стандарт – перемога не лише для власників Tesla, але для всіх споживачів. Більшість компанії оголосили про підтримку Північноамериканського стандарту зарядки (NACS).

Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт - Tesla

За даними S&P Global Mobility, Volkswagen був другим найбільшим автовиробником у світі минулого року, займаючи 10% світового ринку легкових автомобілів, тому його рішення щодо NACS дуже важливе. Фактично, зараз у VW «золота акція», якщо він підтримає - це буде означати остаточний перехід автовиробників у США на єдиний стандарт.

Що стосується електромобілів, то у 2022 році VW продав понад 572 000 електромобілів по всьому світу, тому його позиція дуже вагома.

BMW обрала мережу Supercharger від Tesla

Toyota та Lexus у США також перейшли на штекер NACS від Tesla

Представник Volkswagen сказав: "Volkswagen Group та її бренди наразі оцінюють можливість впровадження Північноамериканського стандарту зарядки Tesla (NACS) для своїх північноамериканських клієнтів". Звичайно, для власників Volkswagen існують й інші варіанти зарядки. Принаймні, вони завжди можуть заряджатися вдома, достатньо гаража з розеткою.

Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт - Tesla

Але навіщо, якщо існує розгалужена мережа швидких Supercharger від Tesla з понад 5500 станцій та більш ніж 51 000 портів?

Тим часом, мережа Tesla вже давно стала перевагою автовиробника. За даними консалтингової компанії EVAdoption, хоча ChargePoint домінує на американському ринку зарядних станцій за кількістю портів, Tesla лідирує саме в напрямку швидкої зарядки.

Не визначився і Stellantis. А це Chrysler, Dodge та Jeep у США. Інші, менші автовиробники, такі як Lucid, також не переконані в перевагах NACS. На VW та Stellantis чиниться великий тиск, але немає жодних гарантій, що вони це зроблять. Зважаючи на те, що ще багато зарядних станцій CCS все ще знаходяться на стадії створення, цілком можливо, що електромобілі VW і Stellantis можуть бути життєздатними на CCS.

Тим не менш, можливість заряджатися на станціях Tesla, яка має понад 12 тисяч портів, буде перевагою для всіх, та дозволить збільшити кількість електромобілів, яких зараз в США понад 9%.

Про перехід на єдиний стандарт для електромобілів, специфіку NACS, Tesla і український ринок загалом, AUTO-Consulting поговорив з першопрохідником електро-мобільності та засновником "Tesla гаража", Артемом Василенко. І ось чому NACS так швидко переміг у США.

Зародження ринку
Український ринок є відображення подій Американського ринку Tesla. Вартість автомобілів Tesla в Україні напряму пов'язана з регуляціями Американського законодавства битих автомобілів. Проект "Tesla Garage" з'явився в результаті самостійного досвіду ремонту свого битого, придбанного в Америці авто Tesla. У якийсь момент, наслухавшись різних ремонтників, я дійшов висновку, що на ринку, на жаль, дуже багато "продавців щастя" і буквально 3-4 фахівці на всю Україну. Мені стало цікаво розібратися самому, у мене батько інженер з купою свідоцтв про винахід, і я вирішив ремонтувати машину самостійно. Отриманим досвідом став ділитися на своїй сторінці в Facebook, а коли мені вже 3-4 рази на день стали дзвонити з питаннями з ремонту, то я знайшов собі такого ж цікавого і технічно грамотного партнера, і ми зайнялися сервісом Tesla. Трохи пізніше, це переросло в продаж нових машин з США, і зовсім недавно ми відкрили німецький офіс "Tesla Garage" і зайнялися активним імпортом різних електроавтомобілів з Європи. .

Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт - Tesla

У Європі фіксують бум продажів електрокарів. Хто виграє у цій боротьбі?

У ЄС пішли в наступ на китайські електромобілі. Схоже, що їх будуть зупиняти й нетарифними методами

Особливості купівлі нової Tesla в Україні
Особливість купівлі Tesla в Україні в тому, що її не можна тут замовити нову. Tesla обрала модель прямого продажу, і тому ви можете придбати її тільки в салонах самого виробника, в країнах, де він представлений. Навіть якщо ви замовите цей автомобіль з України онлайн на сайті виробника, то забрати його потім не зможете. Скажімо, коли ви за нею приїдете до Німеччини, там попросять, щоб її спочатку зареєстрували, а потім, уже з техпаспортом і номерними знаками, її можна буде забрати в автосалоні. Інакше вам машину просто не віддадуть, навіть уже оплачену. Тому тим людям, які їх купують, потрібно в Німеччині відкрити компанію зі своїм бухгалтером, зареєструвати на цю компанію авто, а лише потім продати його до іншої країни. Тому така машина, що має техпаспорт іншої країни, за нашими законами вважається б/в, хоча на одометрі може бути пару кілометрів.

Усі автомобілі Tesla, навіть нові, перед заїздом в Україну оформляються спочатку в інших країнах. Тому в базу всі ці машини потрапляють вже як б/в автомобілі.

У чому особливість машин Tesla?

Це тема для окремого великого матеріалу, я зараз наведу лише один приклад. Нам одного разу знадобилося подовжити зарядний кабель Tesla, але зробити це не вийшло. Річ у тім, що у фірмових зарядних портах Tesla використовується метал, який, як нам сказали в інституті матеріалознавства, не використовується в цивільній металургії. Мабуть, інженери Тесли взяли якийсь специфічний матеріал у Space X, недорогий, але дуже ефективний, інакше не стали б використовувати настільки масово. Візуально - це ніби алюмінієвий дріт, але кабель-замінник при підключенні викликав невідому реакцію гільзи і самого дроту, почав плавитися на очах, навіть при малих струмах.

Тому сьогодні практично всі класичні автовиробники, які намагаються наздогнати Tesla у сфері електромобілів, тією чи іншою мірою повторюють її знахідки. Другою компанією у світі за застосуванням іновацій, на мою думку, йде зараз BYD. У всякому разі, вони явно винесли правильні висновки з того, що робить Tesla.

Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт - Tesla

У чому перевага "Тесла-роз'єму"?
Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт - Tesla Щоб зарядити електромобіль у США потрібен порт зі контактими для передавання змінного або постійного струму, адже там мережі однофазні, тому потрібно всього три дроти - плюс, мінус і "заземлити". Популярний у США роз'єм CCS1 доволі великий, але має точно такий самий функціонал, як у компактного трьох-контактного роз'єму Тесли NACS, але має 5 контактів, плюс ще два високовольтні . Інакше кажучи, одна з переваг переходу на цей стандарт зробить зарядні порти менш громіздкими, як у машинах, так і на зарядних станціях.

Принадність NACS не тільки в компактності, а й у конструкції контактів: там трубка на трубку заходить, і всередині така схема фактично працює як ніж, і неважливо, чи є там бруд, чи олія, контакти самоочищаються і дуже щільно прилягають один до одного. Тесла не придумала, але реалізувала цю ідею краще за всіх.

У своєму повідомленні компанія Tesla підкреслила переваги роз'єму NACS порівняно з іншими типами роз'ємів. За словами представників Tesla, роз'єм NACS – "найперевіреніший у Північній Америці, що забезпечує зарядку змінним струмом і зарядку постійним струмом потужністю до 1 МВт в одному тонкому корпусі. Він не має рухомих частин, удвічі менший за розміром і вдвічі потужніший, ніж роз'єми CCS.

У Європі давно визначилися і є лише три стандарти (TYPE2/CCS2 і chademo), але офіційно підтримуваних субсидіями лише два TYPE2/CCS2. В Америці їх було більше, і вони прийшли до уніфікації в особі NACS замість CCS1 та J1772. Що фактично збільшить ставлення автомобілів до певного стандарту портів на зарядці, що стимулює розвиток ринку далі. У штатах рішення прийти до спільного знаменника, в плані зарядного роз'єму, дозріло, і рішення про присвоєння NACS статусу національного, було логічним з багатьох причин.

Важливо підкреслити, що це сталося не з подачі Ілона Маска, комісія зі стандартизації ANSI (American national standards institute - об'єднання американських промислових і ділових груп, що розробляє торговельні та комунікаційні стандарти, аналог ISO, міжнародної організації зі стандартизації) прийняла її роз'єм як стандартний. Тобто, фактично Тесла дозволила використовувати свій роз'єм конкурентам. Першим виявив бажання скористатися цією пропозицією Ford, решта підтягнулися за принципом доміно.

Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт - Tesla

Як це позначиться на Україні?
В Україні, та й Європі загалом, стандарту NACS немає і не планується, тому що у нас трифазні мережі з 5-ю дротами. Тут основним вважається роз'єм ССS2, він і буде розвиватися, до речі, як у Канаді та Мексиці. "Тесла-стандарт", найімовірніше, за межі США зовсім не вийде.

Де в Україні вигідніше заряджати електромобіль?

Інша справа, що дехто вважає ніби, що більше у нас буде підтримуватися стандартів, то краще, але це нелогічно. У Європі під точками зарядки прийнято вважати не кількість зарядних станцій, а кількість портів зарядки. І чим більше портів зарядки конкретного одного стандарту, то краще для всіх. До речі, європейські електромобілі стали у нас краще продаватися, як тільки з'явилося більше зарядних станцій під них. На додаток до CHAdeMo, почали додаватися порти CCS2 та Type2 . Щойно побільшало європейських портів, як одразу побільшало європейських машин, розрахованих під них.

Як за півроку Tesla вдалося змусити майже всіх автовиробників перейти на власний стандарт - Tesla

AUTO-Consulting вже писав про феномен популярності Volkswagen ID.4, і головною причиною є приваблива ціна, але це стосується тільки китайської версії. І якщо в Європі той самий ID.4 коштує $50 тисяч, а в Китаї $36 тисяч, то у власника має вистачити ще $500 на перехідник. Європейці користуються лише двома стандартами – Type 2 і CCS2, і все прекрасно працює. У нас же чехарда із зарядними роз'ємами і розмивається статистика зарядних станцій. Тобто, замість того щоб розширювати географію портів для європейських машин, ми своїми руками гальмуємо розвиток інфраструктури на догоду електромобілів з Китаю, які і без того вигідно купили.

На світовому автомобільному ринку змінився лідер з продажів. Хто тепер №1?

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - світ Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Урядовий законопроєкт про 15% військового збору викликав небувалий ажіотаж на авторинку
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• Новий CITROEN C3 Aircross дебютує вже завтра. Що відомо про новинку
• 125 років Renault: Цікаві факти з історії французьких авто
• Новий Volkswagen Golf R стане найпотужнішим в історії моделі
• В Україні оголошено версії та ціни на новий Opel Vivaro
• Zeekr заборонив офіційно постачати свої авто до РФ і ось чому
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
• BMW M5 нового покоління отримає "ніздрі" з підсвіткою
• В Україні стартують продажі нового Volkswagen Tiguan
• В новому Opel Grandland майбутнє стає реальністю
• Toyota готує оновлення Land Cruiser 300. Що замінять?
Головні новини
• Відразу дві нові моделі Skoda отримали п’ять зірок за безпеку Euro NCAP
• Міноборони вже допустило до експлуатації в ЗСУ понад 20 зразків багі та мотоциклів
• Скільки українці гублять водійських посвідчень
• В Черкасах презентували каталог «Українська техніка для громад», в який увійшло 32 виробника
• Укртелеком закупив майже 300 автомобілів CITROEN в лізинг
• Замовнику в Києві поставили вантажівку Foton Auman 1186 з з крано-маніпуляторною установкою Fassi
• DAF продемонстрував свій прогрес за 75 років виробництва вантажівок
• Які цікаві рішення для мобільності ZF Aftermarket представить на виставці Automechanika Frankfurt 2024
• Урядовий законопроєкт про 15% військового збору викликав небувалий ажіотаж на авторинку
• Український ринок електрокарів у 2024 році став виглядати краще серед європейських країн
• В Україні діє спеціальна гарантія на шини Michelin
• Як Уряд збирається обкласти драконівськими податками ринок автомобілів. На які авто вони будуть діяти?
• У Дніпрі з'явилася 60-метрова пожежна автодрабина на шасі IVECO
• Європейський авторинок зростає за рахунок гібридів та електрокарів
• Уряд вирішив «зарізати» ринок нових авто
• Bosch пропонує нові рішення для комфортного водіння
• Вантажівка MAN перевезла 350-тонну субмарину
• В Україні оголошено версії та ціни на новий Opel Vivaro
• ZF розширює портфоліо систем керування рухом cubiX на комерційні автомобілі
• Audi відмовиться від деякої бутафорії у дизайні
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• В Україні створили замінник 10-тонних самоскидів МАЗ
• Український виробник представив заміну аграрним КАМАЗам
• Урядовий законопроєкт про 15% військового збору викликав небувалий ажіотаж на авторинку
• Як Уряд збирається обкласти драконівськими податками ринок автомобілів. На які авто вони будуть діяти?
• Вантажівка MAN перевезла 350-тонну субмарину
• В Україні створили легкий тактичний бронеавтомобіль "Джура"
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• Група компаній VIDI: від амбіцій до лідерства на ринку
• У червні зростаючий тренд українського авторинку надломився і змінився на падіння
• Національна гвардія отримала першу партію нових бронеавтомобілів українського виробництва
• На аукціоні продадуть Lamborghini Miura, який все життя простояв у вітальні, як мебля
• В Україні оголошено версії та ціни на новий Opel Vivaro
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
Акції у дилерів...
• На Skoda Kodiaq першого покоління діє вражаюча знижка в 94 500 грн.
• В Україні розпродають фургони Volkswagen Crafter
• В мережі Renault в Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО»
• На культовий Mazda MX-5 діє літня цінова пропозиція
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Гібридний кросовер Honda ZR-V пропонується з вигодою -262 тис. грн.
• У мережі СТО АІС стартує літня акція «Влітку з комфортом»
• В Україні пропонують вигідні рішення по альтернативному забезпеченню електрикою
• Спекотні знижки до 122 000 грн. на Skoda Karoq подовжено до кінця липня
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.