Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців: Авто новини від AUTO-Consulting - авторинок

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: авторинок
• Український авторинок у травні перестав зростати через "електрику" та курс
• Як змінився авторинок в Києві під час війни
• Український авторинок у квітні почав зменшуватися. В чому головні причини?
• Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт про вживаний авторинок
• Європейський авторинок продемонстрував максимальне падіння за останні 16 місяців
• Український авторинок у березні продемонстрував 28% зростання
• Китайські автовиробники продовжують захоплювати російський авторинок
• Європейський авторинок в лютому виріс на 10%
• У лютому український авторинок продовжив зростати. Статистика продажів
• Яким буде авторинок, коли почнуть домінувати електромобілі. Приклад Норвегії
Ще по авторинок...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців

ринок автомобілів | Опубліковано - 2023-10-17 07:57:01 (2175 разів прочитано)
Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок
AUTO-Consulting на початку жовтня вже аналізував позитивне зростання продажів авто в кількісних показниках. А як його оцінюють головні гравці ринку не в сухих цифрах, а за відчуттями? Виявляється не все так позитивно, як може здатись на перший погляд!
Так, позитивну динаміку ми зафіксували: за підсумками дев’яти місяців 2023 року дилерам вдалося вже продати 46 915 нових легкових автомобілів. Тільки у вересні українці придбали 6164 нових автомобілей. В порівнянні з вереснем 2022 року приріст значний +72,08%, але якщо брати серпень та вересень цього року, можна спостерігати майже стабільність – +0,18%.

Які тенденції на українському авторинку зафіксували у вересні

Ринок нових авто в ЄС зростає тринадцятий місяць поспіль

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Цікаво, що приблизно таких результатів очікували представники Subaru Україна. Вероніка Отрок, керівник відділу маркетингу імпортера японського бренду, в коментарі AUTO-Consulting підтвердила, що загальна кількість нових проданих автомобілів практично співпадає з внутрішніми прогнозами, доля Subaru змінилась не суттєво. На її погляд активність покупців значною мірою залежить від курсу валют, та від військової ситуації в Україні.

А от трейдери масових брендів відзначають значне зацікавлення українців до китайських електромобілів. Те ж сімейство Volkswagen ID лишається досить популярним, і асортимент постійно збільшується.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

І це одна з головних тенденцій ринку нових автомобілів в Україні вже багато місяців. Так, за словами Ігоря Гладковського, генерального директора Хюндай Мотор Україна, до основних тенденцій сезону в першу чергу слід віднести значне зростання продажів в сегменті електричних автомобілів BEV. Продажі збільшились у 2,5 рази, а доля BEV в загальних продажах нових авто зросла з 9% до 16%, а це вже дуже вагома цифра навіть на фоні Євросоюзу. Хоча левова частка цього прориву належить неофіційним «сірим» поставкам з китайського ринку, але варто відзначити готовність українських споживачів до масового переходу на електричні авто, і необхідність офіційним дистриб’юторам більш активно нав’язувати конкуренцію в цьому сегменті.

Які регіони перехоплюють лідерство на українському авторинку

Стосовно динаміки ринку та суб’єктивних оцінок ситуації на ньому, Ігор Гладковський каже, що їх очікування були відверто заниженими, динаміка росту перевершила початковий прогноз. Попит, в цілому, демонструє постійне зростання, що є позитивним сигналом для галузі і відкриває можливість для більш довгострокового планування і коригування початкових планів. Основними чинниками які впливають на позитивні зрушення є зміна динаміки ВВП, стабілізація інфляційних процесів, та покращення споживацьких настроїв відповідно до військової ситуації. Якщо оцінювати долю ринку, яку займає Hyundai в Україні, то в цілому вона збігається з нашим прогнозом на рівні 5.5% в цілому по 2023 році.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Радіють позитивній динаміці в транснаціональній корпорації Stellantis NV, адже автомобільний ринок в Україні у 2023 році показує стабільне зростання та попит на нові автомобілі, і даний результат зберігається кожного місяця. За словами Алли Бойко, менеджера з просування торговельних марок корпорації, стабільне зростання також показують бренди Peugeot та Citroen, що у серпні увійшли в Топ-10 автомобільного ринку за результатами продажів. Протягом дев’яти місяців усі бренди концерну Stellantis Україна зберігають стабільний ріст продажів та долі ринку.

Кросовери ставлять рекорди: в ЄС кожен другий проданий авто, в Україні - більше 80%

Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023

“Результати 9 місяців 2023 року підтверджують наші очікування”, – продовжує Алла – “але завжди є до чого прагнути та працювати над цим. Наша амбітна ціль – 10% долі ринку до кінця року сумарно з усіма брендами концерну Stellantis Україна. Наразі ми маємо сильні бренди, що стійко закріпилися на українському ринку, а з повноцінним запуском оновленого бренду Jeep під нашим керівництвом, ми зможемо охопити нові для нас горизонти та посилити свої позиції.”

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Стосовно тенденцій, в компанії відмічають очевидне: уже який рік поспіль зберігається підвищений попит саме на кросовери. Покупці продовжують обирати SUV для власних потреб і майже всі бренди Stellantis NV готові відповідати на їх запити. Адже Peugeot, Citroen, Opel та DS мають у своїх модельних рядах широкий перелік авто – компактні кросовери, середньорозмірні, з економними дизельними двигунами, потужними бензиновими, технологічними гібридними силовими установками та 100% електричними.

Ще одним аспектом росту ринку залишається відновлення бізнесу України та збільшення корпоративних контрактів. Наразі ситуація така, що третина продажів – це корпоративні продажі. Для В2В клієнтів при виборі автомобілів в свої автопарки важлива зрозуміла цінова політика, наявність авто на складі або швидкі поставки конкретного замовлення, доступне сервісне обслуговування – саме відповідність цим аспектам роблять автомобілі концерну Stellantis України популярними серед бізнесу.

За півріччя українці витратили на купівлю нових автомобілів більше 1 млрд. Євро

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

З негативних тенденцій автомобільного ринку можна згадати активну роботу сірих дилерів, які продовжують завозити в країну китайські електромобілі. Останнім часом ринок сірих «китайських» автомобіль показує швидке зростання та створює конкуренцію на ринку. Уже зараз такі автомобілі становлять 20% від загального ринку нових авто.

Таких результатів вдалось досягнути через досить агресивну цінову політику, яка впливає не тільки на сегмент електромобілів, а і на інші сегменти зі схожими цінниками. Але вибір автомобіля не обмежується лише його придбанням, існує велика кількість факторів, які впливають на комфортну подальшу експлуатацію, що не можуть запропонувати «сірі» дилери: офіційна гарантія, широка мережа сервісних центрів з професійними майстрами, підтримка в дорозі, тощо. Це саме те, що забезпечує позитивний ефект володіння автомобілем, і що не можуть запропонувати «сірі» автомобілі.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Переживання офіційних імпортерів зрозумілі, бо вони апріорі не можуть в ціні конкурувати з “сірим” імпортом, коли з Китаю можуть привезти який екзотичний електромобіль, до якого не буде запчастин та якісного сервісу, не кажучи вже про адаптацію до нашого ринку. Адже на рівні законодавства всі товари мають бути з українським перекладом всієї сервісної документації, автомобіль має “розмовляти” державною через меню мультимедійної системи тощо. Все це є у офіційних автомобілів і не має у «сірих». Не кажучи вже про надання обов’язкової гарантії.

В компанії впевнені, що клієнти брендів Peugeot, Citroen, Opel та DS Automobiles, як і раніше будуть обирати перевірені бренди, які проявляють свої переваги на кожному етапі вибору автомобіля, як перед його придбанням, так і у подальшій експлуатації.

Яких та скільки китайських автомобілів купують українці

Які автомобілі найбільш популярні в Україні у приватних клієнтів

Ми в AUTO-Consulting розуміємо, що клієнти бюджетного та нижчого середнього сегменту, особливо зараз, шукають перш за все автомобіль за привабливим цінником, часто не задумуючись де будуть його обслуговувати чи ремонтувати.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Інша справ заможні автовласники. Вони, як правило, цінують якісний сервіс та фірмову гарантію й обслуговування, адже частіше міняють автомобілі і не люблять гаяти час заради незначної для себе економії. Однак, є й інші причини зростання попиту на дорогі автомобілі.

Преміум ринок за 9 місяців 2023 року став в два рази більший за аналогічний період 2022, – підтверджує Андрій Ханін, бренд-директор Jaguar Land Rover в Україні. Проте найбільш цікавим є те, що він лише на 1% менший від довоєнного 2021 року. А це – дуже позитивний результат, що став можливим завдяки багатьом факторам: відновлення виробництва більшості гравців, відкладеного попиту, наявності спец. пропозицій, тощо. Що стосується нас, через великий глобальний попит виробництво Land Rover все ще обмежене, проте, незважаючи на це, є помітне зростання долі бренду на преміум ринку України цього року, – підсумовують у Jaguar Land Rover.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

AUTO-Consulting продовжить слідкувати за розвитком ситуації на автомобільному ринку України. В наступних матеріалах ми спробуємо спрогнозувати, яким буде майбутній розвиток подій на авторинку. Розкажемо і про новинки, які з'являться до кінця року. Як кажуть, не перемикайтесь. Підписуйтесь на наші канали:
AUTO-Consulting в Telegram
AUTO-Consulting в Facebook

Тренди авторинку України: чи продовжує зростати частка сегменту SUV?

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• В Україні офіційно презентували новий доступний пікап
• В Україні оголошено ціни на новий CITROEN Berlingo та його електричну версію
• В Україні оголошено ціни на новий Jeep Avenger
• Skoda представила оновлену версію бестселеру Skoda Octavia
• Уряд Німеччини передав Нацполіції нові позашляховики Toyota Land Cruiser
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• АВТ Баварія виводить на ринок України ще один бренд
• В Україні стартували продажі оновленого Nissan Juke. Оголошено ціни
• Українські медики отримали 75 електричних MG4 EV
• Які новинки пікапів з’явилися на українському ринку
• Стала відома країна найбільший імпортер китайських електромобілів
• Як Renault повертався на український ринок. Шлях до успіху
• Якою буде нова Skoda Superb. В Україні вже у вересні 2024 року
• В Україні відкрито замовлення на нову Skoda Octavia A8 зі знижкою до 85 000 грн.
• Як пікап Tata Xenon X2 показав себе на бездоріжжі
Головні новини
• «Українські Вогнеборці» передали рятувальникам ще 10 нових пікапів
• З початку 2024 року в Україну ввезли рекордну кількість електрокарів
• На Західній Україні відкрили нові сервісні центри МВС
• Електрична Alfa Romeo Junior буде мати версію 280 к.с.
• На українському ринку з`явилися дві нові повнопривідні моделі вантажівок
• В Україні запрацює віртуальна мережа АЗС з реальним паливом
• Лізинг стає ще вигідніше: представництво Stellantis в Україні та ПУМБ починають стратегічну співпрацю з фінансування
• В Україні виготовили повнопривідний сміттєвоз на базі MAN TGM
• Audi представить новий спортивний електрокросовер із запасом ходу більше 600 км
• Національна гвардія отримала потужний паливозаправник на шасі Renault Trucks
• 7 вагомих причин, чому варто вибрати гібридний автомобіль
• З початку року українці вибракували понад 17 тис. транспортних засобів. Як це зробити?
• Представлено новий компактний 7-місний кросовер CITROEN C3 Aircross
• BMW представила X3 четвертого покоління
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Скільки буде коштувати перший електрокар від Ferrari
• Місцеві ради зможуть більше закупати пікапів для сил оборони
• Bosch та Ligier представили інноваційний автомобіль з водневим двигуном для «24 години Ле-Мана»
• Кабмін створив ще один реєстр сертифікатів авто
• Україна отримає додаткову кількість колісних САУ від Німеччини
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• В ЗСУ показали, як модернізували БТР-4Е, з урахуванням досвіду боїв
• Франція передала Україні бронетранспортери та вантажівки
• В Україні офіційно презентували новий доступний пікап
• В Україні хочуть ввести додаткові перевірки громадян під час перереєстрації авто та отриманні водійських прав
• Перевізники придумали, як діяти з далекобійниками, що покинули вантажівки
• 10 гірсько-штурмова бригада «Едельвейс» ЗСУ отримала військові вантажівки IVECO
• В Україні зростуть ціни на бензин і ДП: Рада ухвалила в 1-му читанні закон про підвищення акцизів
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• 125 років успіху Renault. Як французькі авто підкорювали Україну
• В Україні розглядають заміну посвідчення водія кожні 5-10 років
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• Український авторинок у травні перестав зростати через "електрику" та курс
• В Україні стартували продажі оновленого Nissan Juke. Оголошено ціни
• Стала відома країна найбільший імпортер китайських електромобілів
• Як Renault повертався на український ринок. Шлях до успіху
Акції у дилерів...
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Гібридний кросовер Honda ZR-V пропонується з вигодою -262 тис. грн.
• У мережі СТО АІС стартує літня акція «Влітку з комфортом»
• В Україні пропонують вигідні рішення по альтернативному забезпеченню електрикою
• Спекотні знижки до 122 000 грн. на Skoda Karoq подовжено до кінця липня
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• В Євромоторс у Хмельницькому діє цілий ряд акційних пропозицій на нові та вживані автомобілі
• Автобезпека світового рівня Vodafone Guardian тепер доступна за 0 грн.
• BMW 3 серії доступні в Україні по ціні від 1 500 000 грн.
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.