Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується?: Авто новини від AUTO-Consulting - електро

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика офіційний Ford Mustang Mach-E
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: електро
• США запроваджують 100% мито на електромобілі з Китаю
• Відтепер юридичні особи також можуть призначати належного користувача через Електронний кабінет
• Nissan Qashqai e-Power: електромобіль, який не боїться блекауту
• З 1 червня значно зросте вартість електроенергії
• Наступного тижня в Києві дебютує новий бренд електровантажівок. Що це за моделі
• На електромобілі до Львова за 5 годин. Чи це реально?
• Genesis представила другий "заряджений" електрокар з ім`ям Magma
• ZF представить електричну вісь для нового покоління електробусів
• Україна значно посилила позиції на електромобільному європейському авторинку
• Honda анонсувала нову лінійку електромобілів
Ще по електро...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується?

законодавство | Опубліковано - 2023-05-26 07:36:13 (12259 разів прочитано)
Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро
В Україні вже більше 50 тисяч електромобілів. Лише за 2022 рік на території нашої держави було зареєстровано 13 321 електрокарів, що на 56% більше порівняно з попереднім роком. Україна входить в десятку лідерів за темпами приросту електромобілів і тема електротранспорту вже набирає досить значного масштабу. AUTO-Consulting підсумував усі переваги, на які може розраховувати власник “електрички” у 2023 році?
Паливна криза 2022 року стала напевно найкращим стимулом купити електромобіль. Різке підвищення цін та відсутність палива на АЗС ще раз підкреслили переваги електромобілів. Тому відчувався значний зріст кількості автомобілів на акумуляторах в Україні. Наразі кількість електромобілів та точок зарядок в Україні вже більше, ніж є у сусідніх країнах. За даними прес-служби Федерації автопрому України, на українських дорогах у півтора рази більше електромобілів, ніж у Польщі. І ринок стабільно зростає, навіть попри обстріли та блекаути. За надскладний минулий рік ринок електромобілів зріс у півтора рази!

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Щоправда специфіка поповнення парку електромобілів в Україні не типова для провідних європейських країн, адже здебільшого до нас прибувають вживані електрокари. Це зумовлено відсутністю прямих субсидій при купівлі нового електромобіля, як це буває у багатьох європейських країнах. Тим не менше пільг вітчизняним “електровласникам” теж вистачає. AUTO-Consulting порахував їх усі.

Більше половини електрокарів у світі виробляються в Китаї

Чи можливий розвиток ринку електромобілів без Китаю?

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Пільги при купівлі
Відсутність сплати податку на додану вартість, яка для автомобілів з ДВЗ складає, як і для інших товарів, 20%. Враховуючи відсутність потреби заправлятись викопним паливом, власник електромобіля не сплачує з нього й податок на утримання інфраструктури. Так, це звучить не дуже справедливо, адже електромобілі ще не навчились літати і так само як інші транспортні засоби користуються дорогами, але над цим питанням вже працюють.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Ввізне мито та податок до пенсійного фонду при купівлі електромобіля також не доводиться сплачувати. Акцизний збір, який для машин з ДВЗ залежить від типу палива та об’єму двигуна, для електромобілів складає лише 1 євро за 1 кВт ємності акумулятора.

Для порівняння вартості розмитнення ми взяли чотири типи автомобілів 2022 року виробництва за 25 тисяч евро кожна. При цьому, бензинова автівка має під капотом двигун об’ємом 2,0 л – популярний формат для атмосферних варіантів типу Ford Focus. Дизельна задовольняється об’ємом 1,6 л, чого досить для турбованих версій багатьох моделей не лише в масовому сегменті. Найпопулярніший гібрид має об’єм 1,8 л, як у Toyota Prius. А електрокар нехай має 77 кВт*год запасу енергії в акумуляторах, як одна з версій популярного Volkswagen ID.4.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Як бачимо з таблиці, податків при розитненні такого електромобіля доведеться сплатити 77 євро або лише 0,3% від вартості електромобіля. В той же час розмитнення дизельного та бензинового автомобіля обійдеться в значні 34-35% від вартості автомобіля, а гібрида в майже 40% вартості!

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Ідея пільг для зеленого транспорту була запозичена з європейських країн, де користувачі електромобілів мають більш широкі привілеї. Це, наприклад, безкоштовна стоянка на парковці або знижка на пересування по платних дорогах. Такими пільгами користуються водії електромобілів в багатьох країнах світу, AUTO-Consulting про це писав – www.autoconsulting.ua/article.php?sid=52254

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Для чого потрібні зелені номери?
Але й це ще не все. Щоб ідентифікувати екологічний транспорт, в Україні були введені зелені номери. Для зручності деякі дорожні знаки теж тепер з зеленими позначеннями, щоб водіям електрокарів було легше орієнтуватися. Нові знаки надають перевагу електромобілям, дозволяючи їм стояти або рухатись там, де заборонено автомобілям з ДВЗ. Так, поки таких місць ще не багато, але їх буде більшати з кожним роком. І це теж вагомий привілей.Такі номери можна поставити тільки на авто з нульовим рівнем викидів, гібридні автомобілі до них не відносяться. Їх видають на загальних підставах, їхня вартість така ж, як і у звичайних номерів. Вона залежить від характеристик автомобіля.

Власники електромобілів в Україні можуть міняти номерні знаки з літерою "Z". Таку опцію вже пропонують у сервісних центрах МВС. Спеціальні зелені номери електромобілів Z-серії (від Zero Emission – нульові викиди) видавали з осені 2020 року. Але після того, як буква "Z" стала символом російської агресії, багато власників електрокарів не бажають бачити її на номерах авто. До того ж, наявність забороненої в Україні символіки може призвести до непорозуміння або конфлікту.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Як відомо, з нещодавніх пір номерні знаки Z-серії вже не видають. Проте в Україні їх встигли отримати майже 16 тисяч електромобілів. Тепер їх можна поміняти на нові номери із суфіксом, що починається на букву "Y". Для цього необхідно звернутися до найближчого сервісного центру МВС – найближчим часом установи забезпечать достатньою кількістю нових номерних знаків. Вартість заміни автомобільного номера – 862 гривні (знак 350, бланк 312 та послуга 200 грн).

Приховані ризики електромобільної революції

З якими моделями китайські електромобілі захоплять світ?

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

У майбутньому саме «зеленим номерам» буде дозволено їздити у центрі міст та у зелених зонах. За даними AUTO-Consulting, на сьогодні ініціативу заборони в'їзду дизельного автотранспорту в центр міста задекларувала лише влада Львова. Львівська міськрада ухвалила рішення №934 про комплекс заходів щодо покращення якості повітря у місті. Серед досить великого списку є й створення у Львові Low emission zones, доступ до яких матимуть транспортні засоби певних класів екологічності або лише електротранспорт. До того ж, у місті хотіли ще 2021 року заборонить в'їзд вантажівок та старих авто (до 1991 року випуску) та авто без каталізаторів до деяких особливо навантажених зон міста. Поки це не реалізували, але до цього можуть повернутися.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Крім того, AUTO-Consulting нагадує, що у 2021 році Мінінфраструктури готувало спеціальний законопроект, який мав стимулювати українців пересідати на електромобілі. Заборони ДВС там ще не було, а йшлося про появу екологічного податку з власників транспортних засобів, за допомогою якого урядовці хотіли прискореними темпами пересаджувати українців на електромобілі. Тож, поява такого закону теж цілком можлива.

Чому зниження цін на ринку електромобілів може стати «тривожною тенденцією»

Якими електромобілями найвигідніше володіти?

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Не все так просто?
Як бачимо, насправді електромобілі в Україні мають величезну підтримку у держави, а їх вартість приваблива для наших громадян. Це пояснюється пільгами для покупки або ввезення зеленого транспорту. Покупці електромобілів звільнені від сплати ПДВ, а це – 20% від його ціни, а також від митних платежів. Ці норми тимчасові і діяли спочатку до 2022, а потім термін подовжили до 2026 року.

Єдиний податок, який доведеться заплатити – акцизний: за 1 кВт*год автомобіля потрібно буде заплатити 1 євро. Наприклад, за Nissan Leaf, популярний серед українців, доведеться заплатити всього 24 євро. Але і від цього податку імпортерів електрокарів хотіли звільнити – ця норма була в законопроектах №8159 і 8160, але їх відкликали. Не виключено, що документи допрацюють і зареєструють в Раді незабаром знову.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Тож зараз електромобілі вже знаходяться у привілейованому стані по відношенню до авто з ДВС десь на 34-40% їх вартості, що фактично наблизило їх ринкову вартість до цін авто з ДВС. І це – надзвичайно потужний стимул. Тому у січні 2023 року продажі електромобілів вже сягнули 18% ринку нових авто. Що буде до кінця року? – побачимо.

Наступного разу AUTO-Consulting проаналізує розвиток мереж електрозарядних станцій. Щоб бути в курсі автомобільних новин та аналітичних матеріалів – підписуйтесь на наші канали:
AUTO-Consulting в Telegram
AUTO-Consulting в Facebook

Яких типів зарядних станцій потребує наявний парк електромобілів в Україні. Куди ринок буде рухатись далі? Частина 1

Чи можливий перехід до єдиного порту зарядки електромобілів. Думки операторів ринку. Частина 2

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі законодавство


Цікаве по темі...
• Нові положення ПДР: в Україні ближнє світло фар за містом залишається обов’язковим протягом всього року
• У Верховній Раді пояснили, які саме автомобілі вилучатимуть у громадян на потреби ЗСУ
• Українських водіїв будуть включати до Реєстру військовозобов`язаних. Як і для чого це робиться?
• В новому законі про мобілізацію передбачено позбавлення права керування ТЗ
• В Україні збільшилась кількість виданих посвідчень водія. З якого віку можна отримати права
• Для мобілізації автотранспорту МВС отримуватиме дані від МВС
• Розслідування ЄС щодо китайських електрокарів все більше непокоїть автовиробників
• В Україні почали штрафувати за приховування номерів від камер автофіксації швидкості
• Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт про вживаний авторинок
• Через Дію вже переоформили 55000 транспорту
• З 22 квітня паркування в Києві знову стане платним
• Вже 97 перевізників відключили від системи "Шлях"
• Як пропонують боротися з фіктивною локалізацією у сегменті автовиробництва
• Верховна Рада проголосувала у першому читанні розмитнення авто через Дію
• Реформи в дії. В Україні змінились позначення навчальних транспортних засобів з «У» на «Н»
Головні новини
• Дніпро передав ще 85 квадроциклів на Харківський напрямок та на схід
• Волонтерський фонд вже передав військовим 298 командно-штабних машин, але потрібно більше
• В Україні подорожчали поліси автострахування «Зелена картка»
• В Україні оголошено ціни на новий Opel Combo та його 100% електричну версію
• Українські медики отримали 75 електричних MG4 EV
• Bosch пропонує професійне обладнання для обслуговування автокондиціонерів
• Benish GPS та СК VUSO представляють спеціальну лімітовану лінійку супутникової системи автобезпеки
• Що цікавого демонстрували на виставці Old Car Land 2024 у Києві
• На що звернути увагу під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 2
• Як зміниться порядок отримання послуг у сервісних центрах МВС після 18 травня
• АЛЬФАТЕКС представив на виставці в Києві відразу 5 цікавих вантажівок
• Стало відомо, скільки пікапів Фонд Повернись живим передав військовим
• Яким буде нове покоління Bentley Continental GT
• АВТ Баварія виводить на ринок України ще один бренд
• Транспортна галузь може опинитись на межі колапсу
• Які новинки пікапів з’явилися на українському ринку
• Як український автобізнес відзначив День Вишиванки
• В Україні оголошено ціни на новий Jeep Avenger
• В Україні стартувала партнерська програма кредитування для фізичних осіб Renault та ПриватБанк
• В Україні збільшилась кількість подарованих автомобілів
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Що буде на місці колишнього заводу ЛАЗ
• З України вивезли колекцію рідкісних автомобілів, які потрапили до музею фсб
• Більше жодних БелАЗів. В Україні кар'єрний самоскид проїхав 1,5 млн км і продовжує працювати
• 44 артилерійська бригада показала з якою технікою зараз воює
• Як вдалося запустити виробництво Citroen C5 Aircross на російському заводі? Офіційна відповідь від Stellantis
• Українське ППО підсилили КАЗами на шасі ISUZU
• Україна отримає одразу 1000 HMMWV в пакеті допомоги від США
• Нові положення ПДР: в Україні ближнє світло фар за містом залишається обов’язковим протягом всього року
• В сервісних центрах МВС фіксують шалені черги. Що відбувається?
• В Україні стартували продажі міні-екскаваторів Yanmar
• Як визначити скручений пробіг авто і не дати себе ошукати: 10 дієвих порад експертів
• Українських водіїв будуть включати до Реєстру військовозобов`язаних. Як і для чого це робиться?
• Транспортна галузь може опинитись на межі колапсу
• Швейцарське місто подарує Львову свої трамваї
• Український авторинок у квітні почав зменшуватися. В чому головні причини?
Акції у дилерів...
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• В Євромоторс у Хмельницькому діє цілий ряд акційних пропозицій на нові та вживані автомобілі
• Автобезпека світового рівня Vodafone Guardian тепер доступна за 0 грн.
• BMW 3 серії доступні в Україні по ціні від 1 500 000 грн.
• На автомобілі CUPRA на складі в Україні діють спеціальні ціни
• На броньовані автомобілі BMW Х5 М50i VR6 діє спеціальна пропозиція
• В автосалонах GM GROUP діють вигідні умови по підготовці авто після зими
• Кросовер Opel Grandland — в наявності в Україні зі знижкою 40 000 грн.
• В Україні стартувала сервісна акція на Renault «Обслуговування підвіски з вигодою до 25%»
• На автомобілі SEAT 2023 року діють спеціальні ціни
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.