У березні українська енергосистема зазнала численних руйнувань через обстріли, які методично здійснювали росіяни. В результаті було повністю знищено Зміївську ТЕC, припинила виробляти електроенергію Запорізька ДніпроГЕС та цілий ряд енергооб'єктів. Це вже зупинило подальше поширення електромобілів, якщо не кількісно, то у частці ринку. Так, в AUTO-Consulting у березні зафіксували показник продажів нових електромобілів на рівні 15,5%, хоча ще у лютому вони вже сягали 19,9%, а за підсумками 2 місяців взагалі вже досягли 21,6%. |
Як бачимо, вплив ракетних обстрілів на результати продажів електромобілів є, хоча й інші фактори також на це впливали. Схоже, що ринок трохи пригальмував з купівлею новеньких електромобілів і їх популярність трохи знизилася.
Українським енергетикам вдалося стабілізувати роботу енергосистеми і поки що обійшлося без віялових відключень, як це було восени та взимку 2022 року. Але й обстріли ще не припинилися. То ж подальша доля енергомереж поки під питанням.
Україні вдалося уникнути тотальних блекаутів у деяких регіонах за рахунок того, що в енергетичній системі використовуються трансформаторні підстанції радянського зразка. Про це заявив директор ТОВ «НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС» Євген Корф.
«Старі підстанції розташовані на великій території, що дозволяє при влучанні швидко відновлювати пошкоджені елементи. Якби ми мали сучасні та компактні підстанції європейського зразка, то одне ураження могло б призвести до повної зупинки підстанції, так як масло та обладнання трансформатора провокували б пожежі й повне вигорання підстанції. При заміні трансформаторних підстанцій, часто, старе обладнання не утилізували, саме завдяки цьому нам вдається швидше відновлювати пошкодження. Термін поставки нових трансформаторів та нової мікропроцесорної техніки з-за кордону, від моменту замовлення до отримання обладнання може коливатися від 6 до 18 місяців. Якщо врахувати відновлювані роботи, ми отримаємо термін відновлення від 6 місяців, а в деяких випадках до кількох років», – зазначає Євген Корф.
Варто розглядати стратегію переходу до більш компактних та автономних енерговузлів, які зменшать ризик великих втрат в разі ударів. Такі вузли, які можуть працювати автономно у випадку уражень ключових підстанцій НЕК.
Як розвиваються мережі ЕЗС в Україні
|