Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні: Авто новини від AUTO-Consulting - електрокар

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика офіційний Ford Mustang Mach-E
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: електрокар
• Honda готується до повного переходу до електрокарів до 2040 року
• Genesis представила другий "заряджений" електрокар з ім`ям Magma
• Розслідування ЄС щодо китайських електрокарів все більше непокоїть автовиробників
• В Україні стартують продажі доступного електрокара
• Nissan впроваджує новий бізнес-план по значному збільшенню продажів електрокарів
• Dodge Charger 2024: ще одна легенда стала електрокаром
• В Женеві представлений революційний електрокар Renault 5 E-Tech electric
• На фоні сповільнення попиту на електрокари Mercedes-Benz оновить модельний ряд авто з ДВЗ
• Бестселером в Європі вперше став електрокар. ТОП-10 найбільш популярних авто
• В 2023 році в Україну ввезли рекордну кількість електрокарів
Ще по електрокар...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні

ринок автомобілів | Опубліковано - 2024-01-12 08:24:43 (2173 разів прочитано)
Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар
За данними AUTO-Consulting на 1 січня парк електромобілів в Україні сягнув 83363 одиниці. Фактично за рік парк електромобілів майже подвоївся. А чи встигає за такими темпами зарядна інфраструктура? На це питання нам відповіли директор мережі електрозарядних станцій Chargex, Юрій Дмитришин та комерційний директор платформи GO TO-U Богдан Рогаля.
– Щоб виконати вимогу до 2035 року перевести свій автопарк на электрику в Нідерландах вигадали, як швидко розвивати зарядну інфраструктуру. В публічному просторі були паркомісця, які уряд країни надає різним операторам, яких там було біля чотирьох. В Нідерландах землі мало і вона дорога але уряд пішов на цей крок. І досить швидко країна отримала інфраструктурне співвідношення 1 до 3. Тобто, на одну станцію припадало три електромобіля. На цій позначці державна програма припинилась але саме така пропорція дала молжливість безтурботно пересуватись країною, яка трохи більше київської області. На сьогодні в Нідерландах близько 170 тисяч зарядних станцій і немає проблем з підзарядкою взагалі, – підсумовує Юрій Дмитришин.

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар

В Україні зараз кілька тисяч зарядних станцій різної потужності, стандартів та якості, а вже має бути біля 12-15 тисяч (28 тис. по розрахунках за європейськими стандартами. Прим. Редактора), враховуючи наявний парк електромобілів. До того ж, у нас величезна частка зарядних станцій приватні, встановлені біля будинку, в гаражі чи на підземному паркінгу, що не вирішує загальної проблеми дефіциту. В Європі навпаки, зарядні станції шерять серед сусідів чи взагалі містян. Ти навіть на цьому можеш заробити, отримуючи пасивний дохід, і так швидке інфраструктура розвивається, повертаються інвестиції, підтягується законодавство.

Світовий ринок електрокарів в 2024 році зросте на 21%

Чому змагання BYD vs Tesla є таким важливим для світового автопрому

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар

У Великобританії ти можеш побудувати станцію та подати заявку на компенсацію робіт по встановленню, бо там людська праця дорожча за компоненти самої станції. В Китаї взагалі спочатку будують інфраструктуру, щоб зняти у потенційних власників електромобілів психологічний бар'єр.

А з розвинутою інфраструктурою запрацює концепція: коли машина стоїть – вона заряджається. Також збільшується щоденний пробіг на електромобілях, в порівнянні з ДВС, бо більш дешеве пересування дозволяє людині більше їздить, що важливо для економіки, інфраструктури та бізнесу.

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар

Чи вистачить потужностей енергетичної системи?
– Цікавий кейс у Швеції: там кожна зарядна станція має бути підключена до певного реєстру. При початку транзакції з будь-якої зарядної станції мережі інформація передається централізовано до місцевого аналогу ДТЕК. Там видно скільки береться потужності та створюється інтерактивна мапа споживання електроенергії в їхньому Укренерго. У нас зарядки розташовані хаотично і наш Укренерго не розуміє, де та чому збільшується споживання. У нас немає персоніфікованого онлайн обліку споживачів, бо наша зарядна інфраструктура стоїть вже після лічильників, а не як окрема система з прямими контрактами з енергетичними компаніями. В Швеції ви маєте передавати інформацію в кожній транзакції – скільки зарядилось та за який період часу на тій чи іншій локації. Це дає змогу умовному Укренерго аналізувати та приймати рішення по розподілу спожитої електроенергії. З цього реєстра на операторів зарядної інфраструктури пішла б інформація до операторів зарядної інфраструктури на кшталт “будь-ласка понизьте ампераж до ось такого-то рівня”, – ділиться досвідом Юрій.

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар

Справа в тому, що ми не можемо регулювати потужність холодильника, телевізора чи праски, бо там скільки закладено, стільки ця техніка й бере потужності. А зарядка електромобілів – це завжди конвертація змінного струму в постійний на якій можна в різний період часу відрегулювати ампераж. Тому в Швеції вам прийде повідомлення про регулювання амперажу. Тому оператори зарядної інфраструктури за концепцією Smart Grid в пікові години знижують потужність, а після, наприклад, 11-ти вечора можуть підняти до повної потужності. Таким чином людина може безтурботно користуватися станцією і на ранок завжди мати заряджений за мінімальною ціною автомобіль .

Світовий ринок електрокарів зріс на 34%. В Україні - +180%

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар

Така інформація агрегується та дає змогу більш розумно розбудовувати енергетичну мережу. Наприклад, на Троєщині в певний період часу власники електромобілів провокують збільшення напруги. Тоді б там збільшили потужність, збудували додатковий трансформатор, а навколо нього б утворилися б нові бізнеси та зростала економіка. І оператори долучилися б до вимог подібної програми, якби уряд створив подібні регуляторні програми.

В Німеччині інакше, там є щоденні ліміти, які встановлює місцевий аналог ЖЕКу, і якщо ви його перевищуєте, то вартість електроенергії подвоюється. Якщо власник зарядної станції чи компанія розуміють, що вийдуть за денний ліміт, то встановлюють маленький ампераж до опівночі, а потім після опівночі, коли починається нова доба, швидко дозаряджають підключені електромобілі, не вийшовши за денний ліміт.

Якими моделями електромобілів будуть конкурувати офіційні імпортери з китайським «сірим» імпортом

Майже половина нових автомобілів, проданих в ЄС у 2023 році, будуть електрифіковані

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар

Світлі перспективи
За словами комерційного директора GO TO-U Ukraine Богдана Рогаля, “в 2024 році ми разом з нашими партнерами плануємо значно збільшити кількість зарядних станцій потужністю 80-360 кВт, зокрема, встановлюючи великі зарядні ХАБи. Наша унікальна технологія резервування зарядних станцій вже довела свою ефективність, дозволяючи власникам електрокарів уникати черг та гарантувати зарядку на заброньований час”.

– Наша технологія є кроком вперед у розв'язанні потенційних проблем із зарядними станціями, забезпечуючи високу надійність та доступності для користувачів. Ми впевнені, що наша стратегія та інновації допоможуть уникнути будь-якого потенційного дефіциту зарядних станцій не тільки у 2024 році, але й надалі, – додає Богдан Рогаля.

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар

– Оператори Chargex мають безпрецедентний досвід, як працювати в умовах обстрілів, постійного відключення електроенергії та зв’язку, під час хакерських атак та атак дронами й ракетами. Оператори багато чого навчились за останні роки, залишилось питання за урядовцями, в тому числі, щоб створити національний роумінг. Тоді й держава від цього виграє, адже це краще ніж створювати хаотичну інфраструктуру, а потім думати, що ж робити при збільшенні електромобілів. Навіть в заможній Каліфорнії сталася криза через раптове збільшення тих же Тесл, – каже співзасновник мережі електрозарядних станцій Chargex.

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар

– Ми могли б привезти в Україну інвесторів які б вкладали мільйони доларів в нашу інфраструктуру. Але їм потрібна впевненість в захисті інвестицій, щоб не вкрали кабель чи не змінились завтра договори сервітутів (право користування землею, яке забезпечує іншому землекористувачеві можливість користування нею з певними обмеженнями, встановленими законом або договором) чи інфраструктурне законодавство. Бо немає гарантій перш за все з боку держави. Нам просто треба подивитись на країни, де проведено вдалий розвиток зарядної інфраструктури, та скопіювати їх досвід і навіть зробити краще, – підкреслює Юрій Дмитришин.

Скільки потрібно зарядних станцій для електрокарів в Україні - електрокар

В тих же Нідерландах кожна людина може мати пасивний прибуток від власної зарядної станції на парковці. Навіть податок від доходу списується автоматично, а людина ще й сприяє розвитку зарядної інфраструктури. І у нас все для цього є, адже наші електростанції генерують достатньо електроенергії, якої стане ще більше після повернення Запорізької АЕС. Кому ще, як не українцям, потрібно ставати енерго-незалежними?

Як розвивалася мережа зарядних станцій в Україні. Підсумки 2023 року

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Стало відомо, хто ще став регулярно їздити на російському лімузині Aurus
• В сервісних центрах МВС фіксують шалені черги. Що відбувається?
• Поліція отримала партію автомобілів Mazda
• В Україні офіційно презентували новий доступний пікап
• В Україні оголошено ціни на новий CITROEN Berlingo та його електричну версію
• В Україні оголошено ціни на новий Jeep Avenger
• DAF провів зліт шанувальників ретро вантажівок
• Renault представила важливий кроссовер Symbioz
• Skoda представила оновлену версію бестселеру Skoda Octavia
• В Україні доступні автомобілі Jeep Compass 2024 в нових комплектаціях
• Mazda представила у Європі новий кросовер CX-80
• CITROEN представив новий CITROEN С3 Aircross сегменті B-SUV
• В Україні оголошено ціни на нові мінівени PEUGEOT RIFTER та E-RIFTER
• Уряд Німеччини передав Нацполіції нові позашляховики Toyota Land Cruiser
• В Україні вже видали понад 106 тис. «зелених» номерних знаків для автомобілів
Головні новини
• В рамках проєкту "Зроблено в Україні" продемонстрували техніку для горомад і створили каталог
• В Київській та Чернігівській областях оптимізують роботу регіональних сервісних центрів
• Мережа "Сільпо" буде безкоштовно навчати жінок водінню вантажівок
• Які специфікації Scania обирають аграрні компанії у новому сезоні
• Ексклюзивні спец версії DS 4 та DS 7 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY вже прямують в Україну
• УКР ТРАК передав ДТЕК автомобіль з КМУ HIAB на шасі IVECO
• Honda готується до повного переходу до електрокарів до 2040 року
• Foton поставив замовникам вантажівки, що були забудовані в Україні
• Lancia відроджує спортивний підрозділ HF
• На скільки зросте вартість пального після впровадження нових акцизів
• Компанія АВТ Баварія задонатила 24 млн. грн. на виготовлення роботів для фронту
• В США середній вік автомобілів в парку становить 12,6 років, в Україні - 23,4
• В Україні хочуть ввести додаткові перевірки громадян під час перереєстрації авто та отриманні водійських прав
• Німеччина передала Україні 17 бронемашин на базі Leopard
• 125 років успіху Renault. Як французькі авто підкорювали Україну
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На шасі JAC N90 виготовили нову аварійно-ремонтну майстерню
• Бош Авто Сервіс розширює мережу: в Україні відкрився 101-й авторизований сервіс Bosch
• Вантажівки IVECO приєднаються до Європейського етапу світового туру Metallica M72
• Вживане авто з підмоченою репутацією: рекомендації експертів як розпізнати «потопельника» і не стати жертвою шахраїв. Частина 1
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Що буде на місці колишнього заводу ЛАЗ
• Як вдалося запустити виробництво Citroen C5 Aircross на російському заводі? Офіційна відповідь від Stellantis
• Нові положення ПДР: в Україні ближнє світло фар за містом залишається обов’язковим протягом всього року
• В сервісних центрах МВС фіксують шалені черги. Що відбувається?
• Українських водіїв будуть включати до Реєстру військовозобов`язаних. Як і для чого це робиться?
• Транспортна галузь може опинитись на межі колапсу
• Український авторинок у квітні почав зменшуватися. В чому головні причини?
• Поліція отримала партію автомобілів Mazda
• Німеччина надала Україні новий пакет допомоги і зокрема найновітніший комплекс ППО
• В Україні офіційно презентували новий доступний пікап
• В Україні оголошено ціни на новий CITROEN Berlingo та його електричну версію
• Tatra представить нову логістичну військову вантажівку 8х8
• Скльки танків Leopard поставляють Україні
• Наступного тижня в Києві дебютує новий бренд електровантажівок. Що це за моделі
• В Україні оголошено ціни на новий Jeep Avenger
Акції у дилерів...
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• В Євромоторс у Хмельницькому діє цілий ряд акційних пропозицій на нові та вживані автомобілі
• Автобезпека світового рівня Vodafone Guardian тепер доступна за 0 грн.
• BMW 3 серії доступні в Україні по ціні від 1 500 000 грн.
• На автомобілі CUPRA на складі в Україні діють спеціальні ціни
• На броньовані автомобілі BMW Х5 М50i VR6 діє спеціальна пропозиція
• В автосалонах GM GROUP діють вигідні умови по підготовці авто після зими
• Кросовер Opel Grandland — в наявності в Україні зі знижкою 40 000 грн.
• В Україні стартувала сервісна акція на Renault «Обслуговування підвіски з вигодою до 25%»
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.