Зазвичай знецінення гривні спонукає українців вкладати гроші в товари. Але це - в теорії. Ось що думають оператори автомобільного ринку з власної практики.
Як дефіцит пального вплинув на вподобання українських автомобілістів
Український авторинок у липні продовжив відновлення і переформатування
Як повідомив AUTO-Consulting генеральний директор компанії “Хюндай Мотор УкраЇна” Ігор Гладковський, будь-яка нестабільність негативно впливає на попит, зокрема нестабільність валютного курсу. Існують випадки коли люди вкладають гривневі заощадження, які швидко знецінюються в купівлю автомобіля, щоб так їх зберегти. Але в цілому для ринку товарів, що імпортуються це негативний чинник.
У прес-службі компанії “Атлант-М” AUTO-Consulting повідомили, що наявність офіційного і ринкового курсів позитивно впливає на продажі. Це стосувалося не лише автомобілів, а взагалі імпорту. Вигода доходила до 18% (у доларах США), що робило автомобілі для населення об'єктом інвестування гривні, та розумною альтернативою обміну гривні на готівкову валюту. Підвищення офіційного курсу і зменшення різниці між ринковим (готівковим в обмінниках) курсом поки що нівелювали цю перевагу у придбанні автомобіля. Проте, залежно від розвитку подій на валютному ринку, така перевага може виникнути знову.
У прес-службі компанії “АВТ Баварія Україна” нам повідомили, що зростання курсів завжди однаково впливає на споживчий попит на імпортні товари (будь-які, зауважте). Попит суттєво зростає протягом 3–4 тижнів після початку зростання курсів.
Український авторинок погіршив свої позиції в Європі. Але є й оптимізм
Як за час війни змінився попит на нові автомобілі
У компанії “ДЖАК Україна” вважають, що зростання курсу валют вплине на продаж усіх автомобілів. Проте, на їхню думку, для автомобілів преміальних марок це буде позитивний вплив, а для решти ринку - негативний.
В компанії “ММС Україна” AUTO-Consulting отримав однозначну відповідь: знецінення гривні впливає на продажі автомобілів негативно.
У прес-службі компанії “Рено Україна” AUTO-Consulting повідомили, що і в довоєнні часи ріст курсу валют провокував тимчасове падіння попиту, доки люди не звикали до нових реалій. Тому тут не очікують, що разом із курсом зростатиме й попит.
У прес-службі компанії “Субару Україна” зазначили, що український автомобільний ринок сильно залежить від темпів та масштабу процесу відновлення економіки в країні. Тут очікують поступового зростання попиту та продажів автомобілів, за умови покращення ситуації, вже найближчим часом. Проте, коливання курсу та його нестабільність сповільнюють всі перелічені процеси.
Якщо підсумувати все сказане вище, швидше за все попит на нові автомобілі підвищиться протягом найближчих тижнів. Потенціальні покупці шукатимуть і викупатимуть автівки за “старими” цінами. Або - вкладатимуть гривню, яка знецінюється, у товар. Проте, через деякий досить короткий час попит зменшиться. Наскільки саме, залежить від ситуації в економіці України та на фронті. Реальні результати і вплив зміни курсу на вітчизняний автомобільний ринок ми побачимо у статистиці продажів за серпень від AUTO-Consulting.
Які драйвери росту зараз діють на українському автомобільному ринку
|