Згідно з текстами документів, розміщених на сайті парламенту, поправки до держбюджету-2024 передбачають зростання видатків на сектор безпеки і оборони на 500,3 млрд грн зі зменшенням видатків на обслуговування держборгу за рахунок реструктуризації на 65,7 млрд грн.
Зокрема, пропонується збільшити видатки на оплату праці з нарахуваннями на 77,9 млрд грн, на військову, спеціальну техніку та обладнання — на 256,2 млрд грн, на будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд — на 40,4 млрд грн та інші видатки — на 120,8 млрд грн.
Щодо законопроєкту про поправки до Податкового кодексу, то, як зазначає Мінфін, він передбачає зростання податкових надходжень цьогоріч приблизно на 125 млрд грн на додачу до підвищення акцизів на пальне і тютюнові вироби, що має принести ще відповідно 9,8 млрд грн і 3,8 млрд грн.
Серед основних ініціатив уряду — підвищення ставки військового збору з доходів фізосіб із 1,5% до 5% (оцінка додаткових доходів приблизно 45,5 млрд грн) і сплата його ФОПами в розмірі 800 грн на місяць (2,3 млрд грн), а також запровадження військового збору для юросіб і ФОПів 3-ї групи в розмірі 1% доходу (50,5 млрд грн).
Запропоновано також підвищити або запровадити там, де його зараз немає, військовий збір 5% на мобільний зв’язок (0,9 млрд грн), купівлю банківських металів (0,02 млрд грн) і нерухомості (за винятком одного об'єкта на рік) (1,2 млрд грн), 15% - на купівлю легкових авто для їхньої першої реєстрації в Україні (10,2 млрд грн) і 30% - на купівлю ювелірних виробів зі сплатою його роздрібними продавцями (0,14 млрд грн).
Цілком зрозуміло, що збільшення вартості на 15% ринок авто не витримає, бо ціни й так виросли через підвищення курсу долару і євро. Чи розуміють це урядовці та депутати? Що замість збільшення податків можна просто "зарізати" ту "курку", яка генерить стабільні податки і отримати у підсумку нуль, або взагалі мінус.
З початку року на купівлю нових легкових автомобілів українці витратили більше 1 млрд. Євро
|