В роботі фахівців енергетичних компаній є необхідність монтувати опори ліній електропередач, стовпи для вуличних ліхтарів. Опори і стовпи мають велику вагу і висоту, тому їх потрібно доволі глибоко і надійно закопувати у грунт. Копати глибокі ями вручну неефективно, довго і важко, тому таку працю можна автоматизувати і полегшити, якщо використовувати такі бурильні установки, як бурильно-кранові машини.
Завод "Техкомплект" виготовив унікальну бурокранову машину
Інші назви бурильно-кранових машин - це:
- бурокранові машини
- бурокрани
- ямобури
- свайбури (хоче правильніше було назвати пальбури, так як українською мовою "сваи" мають переклад "палі" - набивні палі також можна монтувати за допомогою бурокранових машин)
- стовбостави.
ЯК ВЛАШТОВАНО СУЧАСНИЙ БУРОКРАН?
Бурокранова машина є специфічним варіантом підйомного механізму, який складається з наступних елементів:
- Тросовий кран-маніпулятор, який має стандартний крановий гак на кінці телескопічної стріли з великим гідравлічним вильотом. Завдяки стандартному крановому обладнанню можна легко вантажити і розвантажувати опори, палі, стовби на транспортний засіб* з бурокраном.
- Також ця крано-маніпуляторна установка допоможе бригаді для точного вертикального позіціонування важкої опори і встановлення її у яму, яку вже буде викопано.
- На другу секцію телескопічної стріли базової тросовї крано-маніпуляторної установки монтують шнековий бур. Саме це навісне обладнання і виконує буріння на потрібну глибину.
Завод спецтехніки Техкомплект має досвід впровадження енергетикам України китайських та корейських бурокранових машин від таких відомих торгових марок, як XCMG, DASAN, KANGLIM. Наразі компанія пропонує корейське обладнання від бренду Hyundai Everdigm, яке складається з корейських тросових кранів-маніпуляторів HKTC HLC-8026A із навісним шнековим буром DIGGA PD10HF австралійського походження. Такі бурокрани можуть робити ями глибиною до 4 м і діаметром 450 мм. Завдяки крану-маніпулятору можна працювати з вантажами до 7,6 т на мінімальному вильоті стріли. Максимальний гідравлічний виліт вражає - до 20 м. На такій відстані можна працювати з вантажом 495 кг.
Для зручності управління роботою бурокрана передбачено операторське місце - в основі стріли є зручне місце для виконання маніпуляцій зі стрілою.
Управляти роботою висувних опор можна, стоячи поряд із транспортним засобом.
ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ БУРОКРАНІВ В ЛІТНІЙ ПЕРІОД
Звісно, енергетики зайняті створенням, обслуговуванням та відновленням електромереж цілий рік, але з настанням тепла виконувати монтаж опор набагато простіше, так як грунт вже такий твердий, як під час зими. Але літня спека погано впливає на спецтехніку - за високих температур пластик, гума можуть почати плавитись або стати рухливими і змінити форму. Ці незворотні зміни можуть істотно вплинути на апаратуру бурокрана, якщо не запобігти цьому шляхом охолодження вузлів, що рухаються. Тому у виготовленні сучасних бурокранів використовуються спеціальні матеріали (типу композиційні), на які високі температури не мають занадто великого впливу.
Як низькі, так і високі температури впливають на роботу гідравлічного обладнання, тому:
- взимку дбаємо про додатковий підігрів рідин в гідравліці
- влітку - навпаки охолоджуємо, аби рідини не закипіли і не зруйнували механізми всередині, що може збити роботу всього бурокрана.
Великий вплив на бурокрани можуть зробити пил і бруд під час посухи. Частки грунту стають легкими, підіймаються вгору і потрапляють у кожну щілину робочих елементів бурокранової установки. Аби запобігти цьому треба очищати обладнання водними розчинами належним чином.
Висока температура повітря впливає і на електронні системи. Перегрів може спричинити збій електроніки, повний вихід із ладу або частковий у вигляді помилки. Рекомендуємо виконувати плановий сервіс і в разі потреби відремонтувати електричне та електронне обладнання - звернутись до професійних фахівців нашого сервісного центру.
На українському ринку з`явилися нові було-кранові машини з потужними характеристиками
|