Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку: Авто новини від AUTO-Consulting - авторинок

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика офіційний Ford Mustang Mach-E
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: авторинок
• Український авторинок у березні продемонстрував 28% зростання
• Китайські автовиробники продовжують захоплювати російський авторинок
• Європейський авторинок в лютому виріс на 10%
• У лютому український авторинок продовжив зростати. Статистика продажів
• Яким буде авторинок, коли почнуть домінувати електромобілі. Приклад Норвегії
• Український авторинок почав 2024 рік з потужного зростання
• Український авторинок випереджає за рівнем поширення електромобілів більшість країн ЄС
• Український авторинок піднявся на 3 пункти серед країн Європи
• Яким був авторинок 2023 року очима автомобільних імпортерів
• В 2024 році світовий авторинок складе 88,3 млн. авто
Ще по авторинок...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку

ринок автомобілів | Опубліковано - 2024-01-16 08:36:25 (2919 разів прочитано)
Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок
Американо-британські авіаудари по Ємену можуть призвести до непередбачуваних наслідків, але що вже зрозуміло – через конфлікт в Червоному морі порушиться логістика поставок автомобілів з Азії. І це буде найбільше потрясіння в ланцюжку поставок з часів Covid, яке ризикує підірвати відновлення світової економіки.
На минулому тижні Сполучені Штати та Великобританія нанесли серію авіаударів по Ємену, спрямованих проти підтримуваного Іраном ополчення Хуті, що нападали на міжнародне судноплавство та порушили один з найважливіших світових маршрутів.

За 2023 рік в Україну імпортували 377 тис. транспортних засобів

В автомобільній промисловості назріває занепокоєння через кризу в Червоному морі. Автовиробники розглядають можливість зміни маршрутів суден, що неодмінно призведе до збільшення витрат. Зрештою, галузь розглядає можливість підвищення цін на продукцію.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

Як наслідок – чергове зростання цін на контейнерні перевезення, адже судна, які перевозять все – від одягу до телефонів та автомобільних акумуляторів, будуть змушені уникати Суецького каналу, найшвидшого маршруту між Азією і Європою. Новий маршрут може виявитися в рази довшим.

Як стало відомо AUTO-Consulting, такі автовиробники як Tesla та Volvo, яка належить Geely, вже заявили про часткову призупинку виробництва в Європі через дефіцит компонентів. Це перший явний наслідок атаки на судноплавство в Червоному морі, які опосередковано завдають удару по промисловості в регіоні й не тільки.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

Найбільший злам у ланцюгах поставок з часів пандемії COVID-19 може підірвати глобальне економічне відновлення, а підвищення цін на фрахт і нафту може знову розпалити інфляцію. На канал припадає близько 12% світових контейнерних перевезень.

Як повідомляє Reuters, компанія Tesla заявила про призупинку виробництва більшості автомобілів на своєму заводі під Берліном з 29 січня по 11 лютого. Причина – брак компонентів після того, як багато кораблів були перенаправлені навколо південного краю Африки.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

"Збройні конфлікти в Червоному морі та пов'язані з ними зміни транспортних маршрутів між Європою і Азією через мис Доброї Надії впливають на виробництво в Грюнхайде", – йдеться в заяві Tesla. "Значно довший час транспортування створює розрив у ланцюгах поставок".

Компанія не повідомила, які саме компоненти затримуються на заводі, де вона збирає електромобілі для європейського ринку.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

Представники Volvo Car, мажоритарним акціонером якої є китайська Geely, заявили, що призупинять виробництво на своєму бельгійському заводі в Генті на три дні через затримку доставки коробок передач.

В чому був феномен зростання преміального сегменту на авторинку у 2023 році

За підсумками 2023 року Китай може стати найбільшим експортером автомобілів у світі

Деякі оператори танкерів припинили рейси через Червоне море після авіаударів США і Великобританії по єменських хуситах, оскільки регіональний конфлікт, спричинений війною Ізраїлю в Газі, розширюється.

На додачу до логістичних проблем, що перешкоджають торгівлі, низький рівень води через посуху зменшив кількість суден, які перетинають Панамський канал, ще один ключовий морський торговельний маршрут.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

Такі судноплавні гіганти, як Maersk та Hapag-Lloyd, відправляють свої судна в довші й дорожчі подорожі навколо Африки. Обидві компанії привітали кроки, спрямовані на підвищення безпеки судноплавства в регіоні, але не сказали, чи вплинуть страйки на ситуацію.

Так, в заяві Maersk йдеться, що зміна маршруту з Азії до Північної Європи через південну Африку, додасть до маршруту 10 днів та близько $1 мільйона додаткових витрат на палива.

Багато компаній, в тому числі Geely, другий за обсягом продажів автовиробник Китаю, шведська компанія з виробництва меблів IKEA і британський ритейлер одягу Next, попередили про можливі затримки з поставками товарів.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

Деякі ритейлери роблять запаси перед святкуванням китайського Нового року за місячним календарем (відбудеться 10 лютого) і шукають альтернативні варіанти повітряного або залізничного сполучення, щоб уникнути порожніх полиць цієї весни.

За словами Балбіра Сінгха Дхіллона, голови Audi India, ситуація в Червоному морі поставила під загрозу виробництво на період від двох до шести тижнів, оскільки контейнери довелося перенаправляти. "Отже, в цьому кварталі ми продамо менше автомобілів, але я сподіваюся, що згодом ми це компенсуємо і більше проблем не виникне. Але прогнозувати зараз трохи складно. Важко прогнозувати на весь рік. Ми можемо спрогнозувати лише квартал, не більше...", – додав він.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

Сантош Айєр, керуючий директор і головний виконавчий директор Mercedes-Benz в Індії, зазначив, що криза поки що не набула значних масштабів. "В останньому кварталі у нас були проблеми з ланцюжком поставок, які все ще тривають. Що стосується "Червоного моря", то у нас були деякі затримки у відвантаженні повністю збудованих модулів на 10-15 днів, але це все ще не впливає на наш бізнес суттєво. На даний момент, однак, ми не бачимо жодних серйозних проблем, пов'язаних з Червоним морем", – додав він.

У той час як виробники автомобілів класу люкс стикаються з проблемами імпорту, є компанії, які стикаються з проблемами експорту з Індії. Renault India, яка експортує свою продукцію та запчастини до Бразилії, Румунії та Франції, є однією з таких компаній, адже Індія є однією з міжнародних логістичних мереж для Renault у всьому світі.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

"Наші контейнери знаходяться на кораблях, які все ще застрягли в Червоному морі. Але вони в безпеці, і на даний момент ними можна керувати", – сказав Венкатрам Маміллапалле, головний виконавчий директор і керуючий директор Renault в Індії.

Кроки Tesla і Volvo Car посилять занепокоєння щодо впливу на виробництво. Інші автовиробники також можуть зазнати дефіциту через конфлікт у Червоному морі.

Світовий ринок електрокарів в 2024 році зросте на 21%

Якими моделями електромобілів будуть конкурувати офіційні імпортери з китайським «сірим» імпортом

"Залежність від такої кількості ключових компонентів з Азії, зокрема з Китаю, є потенційним слабким місцем у ланцюгу поставок будь-якого автовиробника", – сказав Сем Фіорані з компанії AutoForecast Solutions, яка відстежує ланцюги поставок і виробництво автомобілів.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

Криза вже вплинула на акції: цінні папери Tesla впали на 3% на початку торгів у Нью-Йорку, а акції Volvo Car знизилися на 3,7% в Стокгольмі о 1504 за Гринвічем.

Stellantis заявила, що не помітила "майже ніякого впливу" на виробництво та використовує авіаперевезення лише в деяких випадках. BMW, Volkswagen та Renault заявили в минулу п'ятницю, що виробництво не постраждало.

Але європейські автовиробники в значній мірі покладаються на Азію в питаннях поставок електромобілів. Згідно з даними S&P Market Intelligence, за 12 місяців (до 30 вересня 2023 року) на цей регіон припало 67% імпорту ЄС компонентів для акумуляторів електромобілів і трохи більше двох третин поставок літій-іонних батарей. То ж наслідки будуть.

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

Автовиробники та аналітики в Європі в останні місяці попереджали, що продажі електромобілів зростають не так швидко, як очікувалося, і деякі компанії знижують ціни, намагаючись стимулювати попит. Очевидно, що ситуація в Червоному морі не допоможе в цьому.

України теж торкнеться ця криза. І хоча у нас фактично немає автомобільної промисловості, яка б потребувала контейнери з комплектуючими з Азії, але останнім часом імпорт електромобілів з Китаю став відігравати значну роль і на нього приходиться вже 20% українського ринку. Здорожчає логістика і для автомобілів з ДВС, які постачаються в Україну з країн Азії (Японія, Південна Корея, Таіланд, КНР, тощо). За даними AUTO-Consulting, на азійський сегмент авторинку у 2023 році припадало 57% автомобільного ринку України!

Конфлікт у Червоному морі вплине на 57% українського авторинку - авторинок

Торкнеться криза у Червоному морі і ринку автозапчастин, де також значна азійських постачальників. Тому не минеться і в цьому сегменті без підвищення цін. А от точно виграє від нового катаклізму європейський бізнес, який зробив ставку на виробництва у країнах ЄС. І це зайвий раз підкреслює, що Європі слід переглядати політику перенесення виробництв у Китай і повертати його назад.

Ми будемо слідкувати за розвитком ситуації. Щоб не пропустити нічого цікавого зі світу автомобілів – підписуйтесь на соціальні мережі AUTO-Consulting.
AUTO-Consulting в Telegram
AUTO-Consulting в Facebook

Яким був авторинок 2023 року очима автомобільних імпортерів

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Стала відома ціна першого електромобіля Xiaomi
• PEUGEOT представляє новий 7-ми місний кросовер Peugeot 5008
• Що не так з Tesla Cybertruck?
• Українські військові отримали одну з найбільших партій пікапів
• В Україні стартують продажі пікапу нового покоління JAC T9
• «Агенція оборонних закупівель» підписала меморандум з корейським виробником пікапів
• В Україні стартують продажі доступного електрокара
• Який пікап будуть обирати для ЗСУ?
• На новий електричний Renault 5 E-Tech вже утворилась черга з 50 тис. покупців
• Більше 50% замовників автомобіля Xiaomi вже відмінили заказ
• Який зараз рівень дефіциту кадрів на автомобільному ринку. Які спеціальності найзатребуваніші
• Концепт-кар на дорозі. Новий Toyota C-HR вже доступний в мережі автосалонів GM GROUP
• В Україні стартували продажі та набирає популярності кросовер JAC JS6
• OPEL Astra визнано «Легковим автомобілем року в Україні 2024»
• Новий Jeep Avenger вже скоро буде доступний в Україні. Оголошено версії та комплектації
Головні новини
• Стали відомі учасники та новинки автовиставки ComAutoTrans 14-16 травня 2024 року
• В Італії спалахнув політичний скандал через нову модель Alfa Romeo
• Більше 50% замовників автомобіля Xiaomi вже відмінили заказ
• Львів отримав 10-й трамвай місцевого виробництва
• Stellantis створить в Україні мережу альтернативних автосервісів під брендом EUROREPAR Car Service
• Новий PEUGEOT Е-3008 отримав нагороду за видатний дизайн Red Dot Award 2024
• У Верховній Раді пояснили, які саме автомобілі вилучатимуть у громадян на потреби ЗСУ
• Тролейбуси "Богдан" вже 10 років працюють у Вінниці
• Енергетики Харьківщини отримали ще 9 автовишок на шасі Iveco Daily
• На купівлю автомобілів PEUGEOT, CITROEN, DS Automobiles, OPEL та JEEP діють вигідні програми фінансування та гранти
• ROM пропонує комплексний догляд за паливною системою
• Тест-драйв Nissan Qashqai e-Power. Перші враження
• Бренд EUROREPAR планує створити в Україні мережу автосервісів для обслуговування постгарантійних авто
• В новому законі про мобілізацію передбачено позбавлення права керування ТЗ
• Компанія "Нібулон" замовила для усіх своїх водіїв курс з безпечного керування вантажними автомобілями Scania
• Новий власник ЛАЗу збирається відновити виробництво автобусів
• Volvo показала, навіщо потрібні найпотужніші тягачі FH780
• На шасі JAC N200 виготовлено нову модель муловсмоктуючого автомобіля
• Stellantis у 2024 році виведе на український ринок 24 новинки. Що це будуть за моделі
• В 2024 році Stellantis планує зайняти 11,4% ринку нових автомобілів в Україні
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Українське підприємство створило власну версію пікапу, з урахуванням досвіду на фронті
• Франція пріоритетно відправлятиме в Україну БТР VAB та САУ Caesar
• Україна нарощує виробництво власної бронетехніки
• В Україні з`являться нові серії номерних знаків
• Хто став новим власником ЛАЗу і що тепер буде з підприємством?
• Стало відомо, хто буде постачати Києву велику партію нових автобусів
• PEUGEOT представляє новий 7-ми місний кросовер Peugeot 5008
• Українські військові отримали одну з найбільших партій пікапів
• В Україні стартують продажі пікапу нового покоління JAC T9
• В Україні набирають популярність бурокрани на автомобільних шасі
• Volvo показала, навіщо потрібні найпотужніші тягачі FH780
• Недооцінений: тест-драйв Citroen C5 Aircross
• В Україні стартують продажі доступного електрокара
• Тест-драйв: Чим здивував Jeep Compass e-Hybrid
• Український авторинок у березні продемонстрував 28% зростання
Акції у дилерів...
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• В Євромоторс у Хмельницькому діє цілий ряд акційних пропозицій на нові та вживані автомобілі
• Автобезпека світового рівня Vodafone Guardian тепер доступна за 0 грн.
• BMW 3 серії доступні в Україні по ціні від 1 500 000 грн.
• На автомобілі CUPRA на складі в Україні діють спеціальні ціни
• На броньовані автомобілі BMW Х5 М50i VR6 діє спеціальна пропозиція
• В автосалонах GM GROUP діють вигідні умови по підготовці авто після зими
• Кросовер Opel Grandland — в наявності в Україні зі знижкою 40 000 грн.
• В Україні стартувала сервісна акція на Renault «Обслуговування підвіски з вигодою до 25%»
• На автомобілі SEAT 2023 року діють спеціальні ціни
• У дилерів Volkswagen доступна партія кросоверів VW T-Roc за спеціальними цінами
• На популярні моделі Mazda в Україні діють спеціальні цінові пропозиції
• Сезон ваших переваг. В Україні ще доступні автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва за спеціальною ціною
• Характер, що надихає. BMW 3 серії в наявності за спеціальною ціною
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.