Хронологія автомобільних медіа на території України. Першому автомобільному виданню виповнилось 110 років: Авто новини від AUTO-Consulting - медіа

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Я Легенда
Історія JEEP
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: медіа
• Audi запропонувала клієнтам додаткову індівідуалізацію мультімедіа
• Хронологія автомобільних медіа на території України. Першому автомобільному виданню виповнилось 110 років
Ще по медіа...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Хронологія автомобільних медіа на території України. Першому автомобільному виданню виповнилось 110 років

Автобізнес LIFE | Опубліковано - 2023-11-27 19:58:39 (1881 разів прочитано)
Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа
25 листопада виповнилося 110 років з дати появи першого автомобільного видання на території України. Дякуючи ЗСУ, Історичному Автоклубу вдалось організувати зустріч провідних автожурналістів й не деінде, а в історичному місці, саме там де розміщувалася редакція першого автомобільного журналу – «Автомобильная жизнь и авиация». Хронологію появи всіх медіа-ресурсів про транспортні засоби скласти було непросто, але спільними зусиллями це все ж також вдалося. Отже, ось як в Україні з’являлися автомобільні медіа.
«Історичний Автоклуб» вперше організував подібний захід і місцем зібрання стало історичне приміщення, де розташовувалася редакція першого київського автомобільного журналу «Автомобильная жизнь и авиация», за адресою вул. Б.Хмельницького, 10.

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Це був перший автомобільний журнал на території України і він почав видаватися у листопаді-грудні 1913 року під головуванням В. Топорова. Звісно, приміщення багато разів переобладнувалось та й фасад змінювався, але історична будівля вціліла, переживши не одну війну. Встоїмо і нині, підтримуючи ЗСУ та один одного.

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

А от перший київський автожурнал припинив свій вихід вже восени 1914 року. Така ж доля спіткала і другий авто журнал «Южный Автомобилист», який почали видавати в Одесі з самого початку 1914 року. Перші паростки автомобільних медіа на території України зруйнувала Перша світова війна. Далі була велика пауза, і тільки у 1929 році у Харкові з’являється наступне видання «Авто та Шляхи», вже українською, яке проіснувало до 1932 року. І знову величезна пауза. Довгі роки єдиним автомобільним виданням на території України був московський журнал «За рулем». Зрідка потрапляли і закордонні видання, але власного автомобільного журналу в Україні так і не було.І ось, в 1986 році журналіст Леонід Сапожников та керівник відділу пропаганди безпеки дорожнього руху при МВС ДАІ УРСР Владислав Волошин, задумали заснувати український аналог «За рулем». Але у ті часи, потрібно було отримати згоду Москви на створення такого журналу. Ці погодження затягнулися на декілька років, і тільки у квітні 1990-го такий дозвіл було отримано. І з того часу і почалося формування першого українського автомобільного журналу «Сигнал». Його засновниками стали ДАІ МВС України та спілка автолюбителів, а перший номер вийшов у 1991 році. Так, Україна знову отримала власне автомобільне медіа. Про те, як створювали «Сигнал» і хто там працював – дивіться у цьому відео:У 1992 році в Україні починають з’являтися і автомобільні газети. Першу газету «Автомобиль» теж заснував Леонід Сапожніков в альянсі з холдингом «Довіра» (видавець газети «Київські ведомості»), але через шалену інфляцію медіа було тоді дуже складно. У березні 1993 року з’являється ще одна газета «Автомобиль. Сегодня», яка проіснувала півроку і припинила своє існування.

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Але ці перші автомобільні медіа стали справжньою кузнею кадрів. У листопаді 1993 року в Україні з’являється перша кольорова газета «Автопрофі», яка була орієнтована на сегмент вантажних автомобілів та перевізників. У тому ж 1993 році починає виходити і ще одна кольорова газета «Автомаркет», яка стрімко набирає обертів. Про появу перших автомобільних газет – дивіться у цьому відео:У 1994 році в Україні починає виходити ще один автомобільний журнал – Motor News. Це був не просто журнал, а спроба створити видання європейського рівня. Motor News пише про автомобілі так, як ніхто інший. Як створювали Motor News і хто там працював – дивіться у цьому відео:Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Далі медіа ринок починає стрімко наповнюватись і на перші позиції починають виходити класіфайди: з серпня 1995 року стартувала «Автофотопродажа», а з 1997 року і «Автоцентр». Появу цих двох видань треба розглядати в одному блоці, бо в них були ті ж самі засновники і спочатку були однакові шляхи.Команда «Автофотопродажі» дуже потужно стартувала, запропонувавши ринку новий формат – фото оголошення, а двотижнева, а потім і тижнева періодичність забезпечила оперативність тих реклам. Видання швидко захоплює ринок секонд-хенду, а великий тираж і автомобільна аудиторія почали цікавити вже і автомобільних дилерів. Але, як це часто буває серед зростаючих команд, почалися чвари серед засновників. І у 1997 році Ігор Діденко та Олег Яровий, залучивши ще й Сергія Тарнавського засновують нове видання «Автоцентр».Концепція та ж сама – фото оголошення і обкладинки з рекламою, тільки в «Автоцентрі», на відміну від АФП, з самого початку починають друкувати статті. Як створювали ці видання, та як вони трансформувалися згодом - дивіться у цьому відео:Крім того, дуже помітну роль у 90-е відігравала і автомобільна рубрика у газеті «Бізнес». Спочатку це були лише окремі матеріали в рамках розділу "Компанії та ринки", але згодом «Бізнес» створює спеціальну рубрику «Автократія».

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Крім друкованих видань, перші автомобільні програми з'являються і на радіо. Також саме у 90-і роки починається таке явище, як ралі журналістів. У 90-і роки такі ралі збирали екіпажі зі всієї України. Докладніше про це дивіться у відео.На зустрічі з нагоди 110-річчя українських автомобільних медіа приємно було побачити і почути розповіді видатних людей, які протягом останніх 32 років не просто створювали автомобільний контент в Україні, але й наділяли його змістом, формуючи автомобільну культуру. А для багатьох – навіть долю.

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Майстерність приходить з часом, роками та практикою, а гарно описувати всі тонкощі та нюанси нового автомобіля, після короткого знайомства, здатен не просто талановитий оповідач, але й технічно підкована людина зі стійкими навичками безаварійного керування. Але починалось все з хобі, вирізання чорно-білих фото машин з газет, записування автомобільних передач на касети й проходження гоночних ігор на комп'ютері. Звісно, не всі захоплені автомобільними чарами хлопчаки пов’язують своє життя з ними, дехто з часом втрачає інтерес, інші лишають дитячу пристрасть як хобі, але й немало переходять в автомобільний бізнес, чи стають автомобільними літописцями.

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Ми мали змогу з середини побачити весь процес створення машини, яка для нас є майже таким же повноцінним членом суспільства, як і жива істота. Намотуючи тисячі та десятки тисяч кілометрів по всьому світі на різноманітних новеньких авто – чи це не робота мрії? Звісно, про це неодноразово казав навіть Джеремі Кларсксон, мабуть найбільш відомий автожурналіст світу, якого ми дивились в Top Gear багато років.

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Нажаль навіть таке топове видання як Top Gear завершує своє існування, принаймні у вигляді телевізійного шоу. Формально через травмування одного з ведучих, ім’я якого більшості з вас нічого не скаже, адже легендарна трійця на чолі з Кларксоном давно покинула проект. Навіть для BBC фінансування настільки дорогого шоу виявилось нерентабельним. Не дивно, що українські видання фактично перестали існувати, принаймні в друкованому вигляді – реклама перестала покривати витрати на дорогу поліграфію.

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Змінився і світ, традиційні медіа зникають під тиском блогерів, інфлюенсерів та інших ЛОМів. Тому нам важливо було зібратися хоча б для себе, нехай ми й з останніх могікан, які ще застали прес-матеріали в якості діафільмів…

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Цей важливий ювілей ми відсвяткували разом із головними редакторами та керівниками автомобільних медіа, які всі ці роки розповідали читачам, слухачам та глядачам про автомобілі. Постаралися згадати всі автомобільні журнали, газети, передачі, інтернет-портали, телеканали, які були за цей час в Україні. Хронологію склали зі слів присутніх, адже тематичного архіву чи музею не існує, хіба що у фрагментованому вигляді на полицях та жорстких дисках безпосередніх учасників процесу. Тому цей перелік може бути не повним, а хронологія – не точною. І тому, правки не тільки приймаються, але й вітаються – приєднуйтесь до наших соцмереж та творіть історію разом з нами!

Хронологія автомобільних медіа на території України - медіа

Хронологія появи автомобільних медіа в Україні
1913 р. – "Автомобільне життя та авіація" м. Київ.
1914 р. – "Южный автомобилист" м. Одеса.
1929 р. – "Авто та шляхи" м. Харків
1950 р. – "Автошляховик України" м. Київ
1991 р. – журнал "Сигнал", м. Київ
1992 р. – газети "Автомобіль", "Автомобіль Сьогодні" м. Київ
1993 р. – газета "АвтоПрофі", "Автомаркет", м. Київ
1994 р. – журнал MotorNews, TV Зелений фургон (Одеса), TV Автошоу
1995 р. – газета «АвтоФотоПродажа», "КиївАвтоТорг", TV Авторанчо, TV Соняшники м. Київ
1996 р. – журнал Автомир, Автомир+, Радіо Лідер, СвітАвто, газета «Київтранссервіс» м. Київ
1997 р. – газета «Автоцентр» м. Київ.
1998 р. – ПроФормула, 4х4 clubs, Автопарк TV.
1999 р. – Autoconsulting.com.ua м. Київ
1999 р. – газета «Автофорум», Автократія (Бізнес), Автобазар, "Український автосалон", TV Автосапієнс, autoua, журнал «Дорога».
2000 р. – TV AutoStyle, Автосвіт
2002 р. - Автопілот News, Комерційні авто, Motor TV, Car&Music, Tuning.
2003 р. – Autobild, Автоледі, Autodigest, TV AutoNews, TV Драйв
2004 р. – TV Екіпаж.
2005 р. – "Україна. За Рулем", AutoCar
2006 р. – «Авто-Ревю. Україна», Driver, Коммерсантъ-Авто
2007 р. – «Тест-Драйв», «Auto Bild Все ведущие», «Авто та Ціни»
2008 р. – 1 Auto TV (Перший Автомобільний), Virus Свободи, Ретро-Авто, Evo, А-95, CAR.Україна.
2009 р. – Fashion Drive.
2012 р. – Автосвіт-Drive.
2013 р. – Капітал-Авто.
2017 р. – Auto24.TV
Далі буде…

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі Автобізнес LIFE


Цікаве по темі...
• В Україні знайшли рідкісну мотоколяску Київського мотозаводу
• Яким був Львівський мотозавод у 1964 році. Архівні кадри
• Кросовер DS 7 та седан DS 9 – офіційні автомобілі «Тижня моди в Парижі»
• Як Львівський мотозавод заставляли відмовитись від написів українською
• CITROEN JUMPER святкує 30-річний юбілей
• Розстріляну українську швидку показали у Лондоні
• Через блокування кордону Україна не отримає 7,7 млрд гривень. Це відчують всі
• В Києві за минулий рік в наслідок ДТП загинуло 103 людини
• Ще один приклад плагіату техніки за часів СРСР
• В Україні запустили платформу «Зроблено в Україні», яка має стати локомотивом зростання економіки
Головні новини
• Шлях до цивілізації: Які клієнти обирають вживані авто у офіційного дилера
• У лютому український авторинок продовжив зростати. Статистика продажів
• В Україні збільшили кількість приладів TruCAM та ділянок з вимірювання швидкості
• Завод АЛЬФАТЕКС вже освоїв виробництво самоскидів обсягом від 6 до 26 куб. м
• Як Renault у 1988 році підняла планку потужності вантажівок
• Що нового буде на автовиставці ComAutoTrans у травні 2024 року?
• Чи є переваги купівлі вживаних автомобілів в офіційній дилерській мережі?
• Проєкт електричного Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury відправили в архів
• Які інновації доступні в новому концепт-карі Opel Experimental
• Одразу 5 моделей британського бренду MG претендують на звання Автомобіль року 2024 в Україні
• В Україні пропонується великий вибір комбінованих автомобілей на шасі JAC для утримання доріг
• Звичайні пікапи стали головними носіями зброї проти "шахедів"
• В Україні покращили умови кредитування на автомобілі Honda
• Поліцейські Одещини будуть використовувати евакуатор на базі MAN
• Стали відомі світові лідери з продажу автомобілів за підсумками 2023 року
• Які нові моделі пікапів з’явилися на українському ринку
• Польща та Україна обговорюють повне припинення торгівлі товарами - прем'єр Туск
• За 2 місяці через Дію переоформлено понад 22 тис. транспортних засобів
• В Україні стартують продажі повнопривідних JAC N90 4х4
• Яким буде салон нового PEUGEOT Е-5008. Перші фото
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Потужний український виробник автобусів реформував виробництво і отримав експортний контракт на 2024 рік
• Стали відомі подробиці нової версії САУ "Богдана"
• Нові легкові автомобілі доступні в оренду від Ryder
• Новий Volkswagen Touareg став лідером в сегменті великих позашляховиків
• Список авто, які підпадають під податок на розкіш в 2024 році
• Як не натрапити на зловмисників при купівлі авто для ЗСУ. Рекомендації експертів
• Вінничина отримала 30 автобусів українського виробництва
• Чому пільги у законі №10321 не зможуть зробити газові вантажівки популярними в Україні
• Як дилерські холдинги витримали два роки війни. Показники за 2023 рік
• В Сумах стартувало виробництво міських автобусів
• Великий український автохолдинг запустив продаж вживаних автомобілів з гарантією
• В Україні знайшли рідкісну мотоколяску Київського мотозаводу
• Як дилерські холдинги спрацювали у 2023 році? Секрети виживання
• Яким буде нове покоління Renault Duster
• В Україні з`явився ще один виробник автокранів
Акції у дилерів...
• Розпочни сезон з Honda. На мотоцикли Honda діють спеціальні ціни
• На динамічний фастбек PEUGEOT 408 2023 року знижено ціни
• Сезон ваших переваг. На автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва діє спеціальна пропозиція
• Спільна акційна пропозиція від Opet та АВТЕК
• 7-місний кросовер Mazda CX-9 доступний по спеціальній ціні від 1 539 500 грн.
• На Mazda CX-5 діє спеціальна цінова пропозиція
• Renault в Україні запускає вигідну сервісну акцію по заміні оливи двигуна
• Кросовер Opel Crossland доступний за максимально привабливою ціною – від 736 000 грн.
• DS 4 доступні зі складу в Україні – уже в наявності та з вигодою 50 000 грн.
• На окремі автомобілі Lexus 2022 і 2023 років виробництва діє вигідна цінова пропозиція
• Зустрічай зиму у всеозброєнні. Вигода на запчастини Mitsubishi до -20%
• На Mazda CX-9 діє спеціальна цінова пропозиція
• Універсальність та стиль. На BMW X3 та BMW X4 діє спеціальна пропозиція
• Кросовер Mazda CX-5 ще можна придбати за небувало привабливою ціною - від 1 119 000 грн.
• Електромобіль Opel Mokka-e пропонується за спецціною та на спецумовах фінансування
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.