Саме таке питання виникло при огляді патенту № 11,780,302 BS, датованим 10 жовтня 2023 року. Він належить компанії Ford, і якщо підсумувати п'ятисторінковий опис у кількох словах, то цей сонцезахисний козирок розбиває скло. Гаразд, все трохи складніше, але, чесно кажучи, не набагато.
Кілька зображень у патенті показують звичайний на вигляд сонцезахисний піддашок, який можна знайти в будь-якому транспортному засобі. Він кріпиться на металевому стрижні, який дозволяє перевертати козирок, щоб захиститися від сонця. Замість того, щоб бути постійно закріпленим на стрижні, сонцезахисний піддашок можна зняти, щоб відкрити загострений кінець, або “точку удару”, як вказано в описі патенту. Стрижень також можна зняти з кріплення на даху, і ви отримаєте невеликий інструмент, який теоретично може розбити вікно. Ось так просто.
Але чи це практично? Більшість інструментів для розбивання скла мають форму маленького молотка або вмонтовані в щось, що людина може вхопити з певною силою. У патенті нічого не сказано про розмір цього вбудованого склобою, але в ньому є згадка про L-подібний вигин у конструкції. Чи забезпечить це достатнє зчеплення для того, щоб людина могла розбити вікно – питання.
А як щодо випадкового розбиття вікна? Зрештою, сонцезахисні козирки встановлюються біля лобового скла, і хоча в патенті нічого конкретно не сказано про випадковий контакт, тут є застерігаючі фрази про використання "сили, спрямованої вниз від транспортного засобу" і застосування "бічної сили, яка знаходиться навпроти кінцевого краю", щоб витягти стрижень з піддашку. Тобто, в разі чого, він має стати на місце та не завдати випадкової шкоди.
В цілому, це може бути одна з тих простих ідей, які здаються безглуздими, але насправді можуть врятувати людині життя. Щоправда, ніхто не знає, чи побачить вона коли-небудь життя у серійному автомобілі.
|