Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті?: Авто новини від AUTO-Consulting - Комунтех

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: Комунтех
• Підсумки виставки КомунТех 2023: Головні новинки та події
• Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті?
• Головні тренди виставки Комунтех 2023
• Сьогодні стартували спеціалізовані виставок ДОРТЕХЕКСПО та КОМУНТЕХ
• Стали відомі учасники та масштаби виставок ДОРТЕХЕКСПО та КОМУНТЕХ, які проходитимуть у Києві
• Найбільші галузеві виставкові події ДОРТЕХЕКСПО та КОМУНТЕХ традиційно пройдуть в Києві
Ще по Комунтех...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті?

ринок автомобілів | Опубліковано - 2023-10-18 17:49:00 (2052 разів прочитано)
Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех
Сьогодні другий день в режимі відкритих дверей продовжує працювати ювілейна виставка Комунтех 2023. Цього разу більш докладно розкажемо про найбільш цікаві, на наш погляд, екземпляри, які живляться електроенергією.
Важка комунальна та спеціальна техніка, яка має безвідмовно працювати в найсуворіших умовах мінливого клімату розчищаючи сніг чи зволожуючи дороги, в найближчі роки навряд чи повністю перейде на батареї. А ось дрібніший транспорт, до характеристик якого клієнтські запити менш вибагливі, знаходить своє місце під сонцем.

Головні тренди виставки Комунтех 2023

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

М’язи не завадять
Почнемо з найдрібніших представників електротранспорту – байків. Вітчизняна фірма Bayka заснована в 2015 році, в студентській лабораторії Національного університету «Чернігівська політехніка». Тоді група науковців працювала над створенням та виготовлення екологічного транспорту. Вже у 2019 році, команда закінчила стартап-школу «YEP STARTER» та сконцентрувалася на пошуку інвесторів для запуску компанії. Того ж року засновники ТМ Bayka стали учасниками Асоціації Електромобільності України.

З моменту початку роботи було створено перші прототипи електро дриф-трайків, електрокартингів малого та великого класів. В той же час команда розробила декілька продуктових лінійок електротранспорту комерційного призначення та електровелосипедів. Не менш важливими стали замовлення на конверсію багі та катерів з двигуном внутрішнього згоряння. Також, інженери компанії мали досвід у розробці проектів наземних безпілотників.

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

Під час військових дій на території Чернігівщини, університетську науково-виробничу базу розбомбили. Тому, в цей час хлопці знайшли партнерів з сучасними виробничими потужностями та продовжили виробничу діяльність. Щоправда, вже як компанія ТОВ “БайкБокс”.

При наявних потужностях вдається забезпечити повний цикл виробництва – від розробки до виготовлення 1200 байків на рік. ТОВ “БайкБокс” розширює потенціал закуповуючи сучасне обладнання, зокрема верстати. Зараз будується окрема лінія для виробництва рам різної конфігурації, продукція проходить європейську сертифікацію.

Байка – єдина компанія в Україні, яка спеціалізується на виготовленні широкого спектра комерційного електротранспорту. Влітку минулого року БайкБокс одноосібно представила Україну на найбільшій виставці у Німеччині – Euro Bike 2022. Ще одною перемогою компанії стало партнерство з «Укрпоштою», яка закупила техніку українського виробництва для листонош та кур’єрів.

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

Зараз під торгівельною маркою Bayka продається широкий асортимент продукції – від простеньких City Bike за 37 тисяч гривень, до кастомних потужних E-Motion, які поєднують можливості мотоцикла класу ендуро з потужним електробайком, щоправда і ціна такого гібрида може сягати 200 тисяч гривень.

Нас більше зацікавили сімейства вантажних триколісних електровелосипедів Mini Truck та Big Truck. До першого сімейства відносяться триколісні моделі з корзиною попереду, та вантажною платформою позаду. Мотор-колесо потужністю 350 Вт дозволяє розігнатись до 30 км/год, а ємність акумулятора в 15 А*год дозволяє подолати 40 км.

Сімейство Big Truck вже можна використовувати в якості велорікші, спеціальні надбудови передбачені. У нього втричі більше вантажопідйомність (450 кг замість 150 кг), та на порядок потужніші мотр-колеса (3000 Вт). Максимальна швидкість складає 40 км/год, ємності акумулятора в 60 А*год має вистачити на 80-100 км пробігу. Такий електровелосипед в деяких випадках може замінити невеличку вантажівку. Ціна біля 180 тисяч гривень.

Китайський Геркулес
Демонстрували на виставці і електричну міні-вантажівку Vega Mario Delivery за 350 000 грн! Щоправда, якщо на виставці ComAutoTrans схожий електромобіль був на стенді ТОВ “Ранхорс Україна”, зараєстрованої кілька років тому в Києві, то на виставку Комунтех 2023 її привезли одесити з компанії Геркулес, яка вже двадцять років в транспортному бізнесі.

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

“У 2013 році ми вперше привезли перші малокубатурні трицикли з ДВЗ на 110 см3. Вони добре розійшлися і ми почали більш активно вивчати цей напрямок,” – розказує директор “Геркулесу” Олександр Дімітренко, – “І з бензинових трициклів ми поступово перейшли на електричні, почали рухати в маси електротехніку, тому що електро-трицикли продаються зараз краще ніж бензинові.”

Ціну в 350 тисяч грн за одномісний мікро-електро-фургончик з літій-залізо-фосфатною батареєю, якої вистачить на 60-80 км пробігу з максимальною швидкістю 50 км/год, Олександр вважає справедливою. Адже “Ми їх привезли кілька років тому під конкретний пілотний проект та продали компанії з доставки: вона їх тестує й успішно користується. Зараз у нас залишилося кілька моделей і ми їх допродаємо. Перспективна машинка, ми їх будемо завозити, але треба трохи почекати поки в Україні налагодиться ситуація, закінчиться війна, і тоді будемо продовжувати активно їх просувати.”

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

Дійсно, поряд стояв досить симпатичний трицикл Геркулес WJ160 вартістю 70 000 грн. Щоправда його характеристики навряд чи підійдуть для активної експлуатації у сфері логістики: мотор на 1 кВт тягне до 500 кг вантажу зі швидкістю до 25 км/год на відстань до 50 км. А заряджати його треба 5-7 годин.

Пропонували на виставці і класичний бензиновой трицикл з двигуном в 199 см3 на 14,5 к.с., яких вистачить щоб розігнати водія з вантажем (до 600 кг) до швидкості 60 км/год. Бака в 16 л вистачить на 500 км, заповнюється він швидко. Ціна 114 000 грн.

Від себе додамо, подібний транспорт кореспонденти AUTO-Consulting бачили в активному використанні трудовим населенням Китаю ще 15 років тому. Вже тоді популярними були електроскутери та трицикли, в тому числі з закритими “автомобільними” кабінами та різноманітними вантажними надбудовами. При бажанні та відповідній держпідтримці українські підприємці могли б налагодити виробництво ще й кращої техніки на власній землі. Але виявилось, що вигідніше ввозити таку техніку через півсвіту за кордону, де вона коштує в рази дешевше, а населення за рівнем оплати праці вже обігнало українців.

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

З рештою тез директора фірми “Геркулес” ми згодні. Дійсно, електричні трицикли вигідні в обслуговуванні та експлуатації, прості та достатньо надійні. Та й для юридичних клієнтів, серед яких немало комунальних та приватних підприємств, наявні ринкові ціни підйомні.

“У майбутньому ми плануємо ввозити також бортові моделі трициклів, як бензинові так і електричні, і навіть самоскиди на базі моделей Q1 200, J7 250 та інших. Їх нам доставляють з Китаю в повністю розібраному вигляді, потім комплекти збирають, комплектують і вже готову техніку ми перевіряємо й тестуємо у себе на підприємстві в Одесі”, підкреслює Олександр Дімітренко.

Далекі «зірки»
Як і півроку тому, серед представників фургонів зіркою приваблював досить футуристичного вигляду Logistar 260, який імпортує в Україну ТОВ “МДГ”, офіційний дистриб’ютор TM Cenntro. Ми вирішили поцікавитись, як у компанії справи з просуванням комерційної електротехніки:

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

“З весни, коли ми представили нову модель Logistar 260, ми тільки набираємо обертів. Так, минулої зими була зупинка продажів, коли обстрілювали нашу інфраструктуру, тоді й продавалося менше. З весни ж ми вже реалізували вісім електромобілів, і ще є замовлення під клієнтів, їх машини вже в дорозі. Потихеньку ми розвиваємося, з початку літа люди багато цікавляться електричними автомобілями в комерційному сегменті. Подібний транспорт став більш цікавим великому бізнесу, особливо тим, хто займається дистрибуцією. Наші плани великі: в цьому році ми постараємось закрити до 50 машин по тим компаніям які зацікавлені в придбанні. Далі більше: в нашому асортименті плануються нові моделі, в тому числі з вантажопід’ємністю до трьох тон і з запасом ходу до 450 км – це буде Logistar 300!”

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

Машинка дійсно цікава і з деяких ракурсів дуже нагадує Mercedes-Benz Sprinter або Volkswagen Crafter. Але це Cenntro Logistar 300: довжина 6 метрів, ширина 2 та висота 2,6 м. Об’єм кузова складає 10,47 м3, а корисне навантаження – 1500 кг (повна маса 4700 кг). Суттєву кількість з них займає залізо-фосфатна батарея (LiFePO4) ємністю 117 кВт*год. На швидкій зарядці вона може поповнитись з 30 до 80% за дві години, а повільна зарядка буде до повного заряджати більше 17 годин. Номінальна потужність електромотора складає 70 кВт, максимальна – 130 кВт. Максимальна швидкість Logistar 300 дорівнює 100 км/год.

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

Поєднуючи в собі технології електромобілів з надійним традиційним шасі і зовнішнім виглядом кузова, LS300 забезпечує щоденну економію коштів на паливі та обслуговуванні. Але скільки він буде коштувати, коли приїде в Україну, - невідомо. Для орієнтиру Logistar 260 коштує півтора мільйони гривень.

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

Пікап, що перетворюється на… самоскид
На завершення розповімо при цікавий проєкт від ТОВ “Зернотрейд”. AUTO-Consulting докладно розповідав про новинки від компанії раніше (https://www.autoconsulting.ua/article.php?sid=53989).

Зараз представники черкаської фірми привезли кілька цікавих спецмашин. В тому числі кілька пікапів Dongfeng Rich 6 з різними надбудовами. Але якщо багатофункціональний бокс ми вже бачили, то саамоскид на базі китайського позашляховика зустріли вперше.

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

“Самоскид на базі пікапа – це унікальна конструкція, єдина у своєму роді. Використання її може бути обмежене тільки фантазією людини. Зацікавленність таким міні-самоскидом на 400 кг вже висказали і фермерські господарства, і фірми з ландшафтного дизайну, тощо. Перевага цієї конструкції не в самоскиді як такому, а в модульній конструкції. Ви купуєте пікап, знімаєте кузов і у вас може бути кілька машин в одній. Модуль пікапа з підйомним кузовом коштує близько $4000. Кріплення на чотирьох гвинтах швидкознімне: піддомкрачені "ноги" виїжджають, кузов піднімається і змінюється модуль. Сам кузов більший, ніж у традиційного пікапа, можна перевозити продукти, сипучі вантажі та інші “негабарити”. У перспективі планується такий самий кузов, тільки набагато більший – на базі двомісного пікапа з одинарною кабіною.”

Комунтех 2023: а що з електромобільністю в комунальному транспорті? - Комунтех

Виробляють цю та інші надбудови в Черкасах, на власних виробничих потужностях компанії. А її цікавою особливістю є електропривід, який додає надійності всій конструкції. Живиться електродвигун від звичайного акумулятора пікапу, який, нагадаємо має ємність 90 А*год.

Ось такі новинки електромобільності ми побачили на виставці КомунТех 2023. Але було там багато і традиційних автомобілів. Про них – дивіться у цьому відео:FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• Як Renault повертався на український ринок. Шлях до успіху
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• В Україні стартували продажі оновленого Nissan Juke. Оголошено ціни
• Новий CITROEN C3 Aircross дебютує вже завтра. Що відомо про новинку
• Якою буде нова Skoda Superb. В Україні вже у вересні 2024 року
• Новий Volkswagen Golf R стане найпотужнішим в історії моделі
• Як пікап Tata Xenon X2 показав себе на бездоріжжі
• 125 років Renault: Цікаві факти з історії французьких авто
• Zeekr заборонив офіційно постачати свої авто до РФ і ось чому
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
• BMW M5 нового покоління отримає "ніздрі" з підсвіткою
• В новому Opel Grandland майбутнє стає реальністю
Головні новини
• У Києві введено обмеження на рух вантажного транспорту
• На цьому тижні ВР розглядатиме відразу 3 законопроєкти щодо перереєстрації авто та трейд-іну
• В липні українські захисники неба отримали 50 пікапів
• Audi побудувала автомобіль за кресленнями 90-річної давнини. Що з того вийшло?
• Toyota готує оновлення Land Cruiser 300. Що замінять?
• Універсальні дорожні машини Ford Trucks з установками Rasco виявилися корисними навіть у спеку
• Компанія «ЕРІДОН ТЕХ» продовжує оновлювати сучасними вантажівками автопарки українських підприємств
• Для ППО підтотували 10 мобільних систем звʼязку на базі вантажівок Isuzu
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Шокуючі цифри: Скільки рятувальної техніки знищив ворог під час війни
• З початку року на купівлю нових легкових автомобілів українці витратили більше 1 млрд. Євро
• В дилерському холдингу GM Group запровадили цікаву новацію
• В Україні стартують продажі нового Volkswagen Tiguan
• Одеській владі доведеться достроково погасити кредит на купівлю білоруських тролейбусів в минулі роки
• Які новації для бізнесу по залученню інвестицій ввів НБУ
• Otokar NAVIGO – міський автобус, який завоював серце Європи
• Новий PEUGEOT Traveller уже доступний в Україні за ціною від 1 769 200 грн.
• Ford виводить на ринок свій аналог Volkswagen ID.5
• Кременчуцький завод "Альфатекс" представляє автовишки від 14 до 62 м
• Захисники неба на сході України отримали 25 нових пікапів
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• В Україні створили замінник 10-тонних самоскидів МАЗ
• В Україні створили легкий тактичний бронеавтомобіль "Джура"
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• 7 вагомих причин, чому варто вибрати гібридний автомобіль
• Новий CITROEN C3 Aircross дебютує вже завтра. Що відомо про новинку
• Група компаній VIDI: від амбіцій до лідерства на ринку
• У червні зростаючий тренд українського авторинку надломився і змінився на падіння
• Чому українські виробники не мають шансів перемагати у тендерах ЄІБ
• Національна гвардія отримала першу партію нових бронеавтомобілів українського виробництва
• На аукціоні продадуть Lamborghini Miura, який все життя простояв у вітальні, як мебля
• Zeekr заборонив офіційно постачати свої авто до РФ і ось чому
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
Акції у дилерів...
• На Skoda Kodiaq першого покоління діє вражаюча знижка в 94 500 грн.
• В Україні розпродають фургони Volkswagen Crafter
• В мережі Renault в Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО»
• На культовий Mazda MX-5 діє літня цінова пропозиція
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Гібридний кросовер Honda ZR-V пропонується з вигодою -262 тис. грн.
• У мережі СТО АІС стартує літня акція «Влітку з комфортом»
• В Україні пропонують вигідні рішення по альтернативному забезпеченню електрикою
• Спекотні знижки до 122 000 грн. на Skoda Karoq подовжено до кінця липня
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.