Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців: Авто новини від AUTO-Consulting - авторинок

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Я Легенда
Історія JEEP
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: авторинок
• У лютому український авторинок продовжив зростати. Статистика продажів
• Яким буде авторинок, коли почнуть домінувати електромобілі. Приклад Норвегії
• Український авторинок почав 2024 рік з потужного зростання
• Український авторинок випереджає за рівнем поширення електромобілів більшість країн ЄС
• Український авторинок піднявся на 3 пункти серед країн Європи
• Яким був авторинок 2023 року очима автомобільних імпортерів
• В 2024 році світовий авторинок складе 88,3 млн. авто
• Китайський авторинок вже становить більше третини світового
• Український авторинок у листопаді здолав черговий виклик
• Як на авторинок України вже вплинуло блокування польських кордонів
Ще по авторинок...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців

ринок автомобілів | Опубліковано - 2023-10-17 07:57:01 (1852 разів прочитано)
Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок
AUTO-Consulting на початку жовтня вже аналізував позитивне зростання продажів авто в кількісних показниках. А як його оцінюють головні гравці ринку не в сухих цифрах, а за відчуттями? Виявляється не все так позитивно, як може здатись на перший погляд!
Так, позитивну динаміку ми зафіксували: за підсумками дев’яти місяців 2023 року дилерам вдалося вже продати 46 915 нових легкових автомобілів. Тільки у вересні українці придбали 6164 нових автомобілей. В порівнянні з вереснем 2022 року приріст значний +72,08%, але якщо брати серпень та вересень цього року, можна спостерігати майже стабільність – +0,18%.

Які тенденції на українському авторинку зафіксували у вересні

Ринок нових авто в ЄС зростає тринадцятий місяць поспіль

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Цікаво, що приблизно таких результатів очікували представники Subaru Україна. Вероніка Отрок, керівник відділу маркетингу імпортера японського бренду, в коментарі AUTO-Consulting підтвердила, що загальна кількість нових проданих автомобілів практично співпадає з внутрішніми прогнозами, доля Subaru змінилась не суттєво. На її погляд активність покупців значною мірою залежить від курсу валют, та від військової ситуації в Україні.

А от трейдери масових брендів відзначають значне зацікавлення українців до китайських електромобілів. Те ж сімейство Volkswagen ID лишається досить популярним, і асортимент постійно збільшується.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

І це одна з головних тенденцій ринку нових автомобілів в Україні вже багато місяців. Так, за словами Ігоря Гладковського, генерального директора Хюндай Мотор Україна, до основних тенденцій сезону в першу чергу слід віднести значне зростання продажів в сегменті електричних автомобілів BEV. Продажі збільшились у 2,5 рази, а доля BEV в загальних продажах нових авто зросла з 9% до 16%, а це вже дуже вагома цифра навіть на фоні Євросоюзу. Хоча левова частка цього прориву належить неофіційним «сірим» поставкам з китайського ринку, але варто відзначити готовність українських споживачів до масового переходу на електричні авто, і необхідність офіційним дистриб’юторам більш активно нав’язувати конкуренцію в цьому сегменті.

Які регіони перехоплюють лідерство на українському авторинку

Стосовно динаміки ринку та суб’єктивних оцінок ситуації на ньому, Ігор Гладковський каже, що їх очікування були відверто заниженими, динаміка росту перевершила початковий прогноз. Попит, в цілому, демонструє постійне зростання, що є позитивним сигналом для галузі і відкриває можливість для більш довгострокового планування і коригування початкових планів. Основними чинниками які впливають на позитивні зрушення є зміна динаміки ВВП, стабілізація інфляційних процесів, та покращення споживацьких настроїв відповідно до військової ситуації. Якщо оцінювати долю ринку, яку займає Hyundai в Україні, то в цілому вона збігається з нашим прогнозом на рівні 5.5% в цілому по 2023 році.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Радіють позитивній динаміці в транснаціональній корпорації Stellantis NV, адже автомобільний ринок в Україні у 2023 році показує стабільне зростання та попит на нові автомобілі, і даний результат зберігається кожного місяця. За словами Алли Бойко, менеджера з просування торговельних марок корпорації, стабільне зростання також показують бренди Peugeot та Citroen, що у серпні увійшли в Топ-10 автомобільного ринку за результатами продажів. Протягом дев’яти місяців усі бренди концерну Stellantis Україна зберігають стабільний ріст продажів та долі ринку.

Кросовери ставлять рекорди: в ЄС кожен другий проданий авто, в Україні - більше 80%

Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023

“Результати 9 місяців 2023 року підтверджують наші очікування”, – продовжує Алла – “але завжди є до чого прагнути та працювати над цим. Наша амбітна ціль – 10% долі ринку до кінця року сумарно з усіма брендами концерну Stellantis Україна. Наразі ми маємо сильні бренди, що стійко закріпилися на українському ринку, а з повноцінним запуском оновленого бренду Jeep під нашим керівництвом, ми зможемо охопити нові для нас горизонти та посилити свої позиції.”

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Стосовно тенденцій, в компанії відмічають очевидне: уже який рік поспіль зберігається підвищений попит саме на кросовери. Покупці продовжують обирати SUV для власних потреб і майже всі бренди Stellantis NV готові відповідати на їх запити. Адже Peugeot, Citroen, Opel та DS мають у своїх модельних рядах широкий перелік авто – компактні кросовери, середньорозмірні, з економними дизельними двигунами, потужними бензиновими, технологічними гібридними силовими установками та 100% електричними.

Ще одним аспектом росту ринку залишається відновлення бізнесу України та збільшення корпоративних контрактів. Наразі ситуація така, що третина продажів – це корпоративні продажі. Для В2В клієнтів при виборі автомобілів в свої автопарки важлива зрозуміла цінова політика, наявність авто на складі або швидкі поставки конкретного замовлення, доступне сервісне обслуговування – саме відповідність цим аспектам роблять автомобілі концерну Stellantis України популярними серед бізнесу.

За півріччя українці витратили на купівлю нових автомобілів більше 1 млрд. Євро

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

З негативних тенденцій автомобільного ринку можна згадати активну роботу сірих дилерів, які продовжують завозити в країну китайські електромобілі. Останнім часом ринок сірих «китайських» автомобіль показує швидке зростання та створює конкуренцію на ринку. Уже зараз такі автомобілі становлять 20% від загального ринку нових авто.

Таких результатів вдалось досягнути через досить агресивну цінову політику, яка впливає не тільки на сегмент електромобілів, а і на інші сегменти зі схожими цінниками. Але вибір автомобіля не обмежується лише його придбанням, існує велика кількість факторів, які впливають на комфортну подальшу експлуатацію, що не можуть запропонувати «сірі» дилери: офіційна гарантія, широка мережа сервісних центрів з професійними майстрами, підтримка в дорозі, тощо. Це саме те, що забезпечує позитивний ефект володіння автомобілем, і що не можуть запропонувати «сірі» автомобілі.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Переживання офіційних імпортерів зрозумілі, бо вони апріорі не можуть в ціні конкурувати з “сірим” імпортом, коли з Китаю можуть привезти який екзотичний електромобіль, до якого не буде запчастин та якісного сервісу, не кажучи вже про адаптацію до нашого ринку. Адже на рівні законодавства всі товари мають бути з українським перекладом всієї сервісної документації, автомобіль має “розмовляти” державною через меню мультимедійної системи тощо. Все це є у офіційних автомобілів і не має у «сірих». Не кажучи вже про надання обов’язкової гарантії.

В компанії впевнені, що клієнти брендів Peugeot, Citroen, Opel та DS Automobiles, як і раніше будуть обирати перевірені бренди, які проявляють свої переваги на кожному етапі вибору автомобіля, як перед його придбанням, так і у подальшій експлуатації.

Яких та скільки китайських автомобілів купують українці

Які автомобілі найбільш популярні в Україні у приватних клієнтів

Ми в AUTO-Consulting розуміємо, що клієнти бюджетного та нижчого середнього сегменту, особливо зараз, шукають перш за все автомобіль за привабливим цінником, часто не задумуючись де будуть його обслуговувати чи ремонтувати.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

Інша справ заможні автовласники. Вони, як правило, цінують якісний сервіс та фірмову гарантію й обслуговування, адже частіше міняють автомобілі і не люблять гаяти час заради незначної для себе економії. Однак, є й інші причини зростання попиту на дорогі автомобілі.

Преміум ринок за 9 місяців 2023 року став в два рази більший за аналогічний період 2022, – підтверджує Андрій Ханін, бренд-директор Jaguar Land Rover в Україні. Проте найбільш цікавим є те, що він лише на 1% менший від довоєнного 2021 року. А це – дуже позитивний результат, що став можливим завдяки багатьом факторам: відновлення виробництва більшості гравців, відкладеного попиту, наявності спец. пропозицій, тощо. Що стосується нас, через великий глобальний попит виробництво Land Rover все ще обмежене, проте, незважаючи на це, є помітне зростання долі бренду на преміум ринку України цього року, – підсумовують у Jaguar Land Rover.

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців - авторинок

AUTO-Consulting продовжить слідкувати за розвитком ситуації на автомобільному ринку України. В наступних матеріалах ми спробуємо спрогнозувати, яким буде майбутній розвиток подій на авторинку. Розкажемо і про новинки, які з'являться до кінця року. Як кажуть, не перемикайтесь. Підписуйтесь на наші канали:
AUTO-Consulting в Telegram
AUTO-Consulting в Facebook

Тренди авторинку України: чи продовжує зростати частка сегменту SUV?

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Нові легкові автомобілі доступні в оренду від Ryder
• Mazda представила наступника кросовера CX-7 - Mazda CX-70
• Новий Volkswagen Touareg став лідером в сегменті великих позашляховиків
• Новий Volkswagen Amarok назвали найкращим в конкурсі авто року серед жінок
• Великий український автохолдинг запустив продаж вживаних автомобілів з гарантією
• Яким буде Mitsubishi Pajero наступного покоління
• Аграрна Рада передала 8 спецавтомобілів рятувальникам
• В Україні стартують продажі нового Toyota C-HR
• Представлений оновлений Volkswagen Golf
• Яким буде нове покоління Renault Duster
• Яким буде авторинок, коли почнуть домінувати електромобілі. Приклад Норвегії
• Українським прокурорам і поліцейським передали 50 нових Toyota Land Cruiser Prado
• В Україні з'явився перший автомобіль, надрукований на 3D-принтері
• Renault анонсувала конкурента Qashqai
• Чим здивував Женевський автосалон 2024
Головні новини
• Шлях до цивілізації: Які клієнти обирають вживані авто у офіційного дилера
• У лютому український авторинок продовжив зростати. Статистика продажів
• В Україні збільшили кількість приладів TruCAM та ділянок з вимірювання швидкості
• Завод АЛЬФАТЕКС вже освоїв виробництво самоскидів обсягом від 6 до 26 куб. м
• Як Renault у 1988 році підняла планку потужності вантажівок
• Що нового буде на автовиставці ComAutoTrans у травні 2024 року?
• Чи є переваги купівлі вживаних автомобілів в офіційній дилерській мережі?
• Проєкт електричного Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury відправили в архів
• Які інновації доступні в новому концепт-карі Opel Experimental
• Одразу 5 моделей британського бренду MG претендують на звання Автомобіль року 2024 в Україні
• В Україні пропонується великий вибір комбінованих автомобілей на шасі JAC для утримання доріг
• Звичайні пікапи стали головними носіями зброї проти "шахедів"
• В Україні покращили умови кредитування на автомобілі Honda
• Поліцейські Одещини будуть використовувати евакуатор на базі MAN
• Стали відомі світові лідери з продажу автомобілів за підсумками 2023 року
• Які нові моделі пікапів з’явилися на українському ринку
• Польща та Україна обговорюють повне припинення торгівлі товарами - прем'єр Туск
• За 2 місяці через Дію переоформлено понад 22 тис. транспортних засобів
• В Україні стартують продажі повнопривідних JAC N90 4х4
• Яким буде салон нового PEUGEOT Е-5008. Перші фото
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Потужний український виробник автобусів реформував виробництво і отримав експортний контракт на 2024 рік
• Стали відомі подробиці нової версії САУ "Богдана"
• Нові легкові автомобілі доступні в оренду від Ryder
• Новий Volkswagen Touareg став лідером в сегменті великих позашляховиків
• Список авто, які підпадають під податок на розкіш в 2024 році
• Як не натрапити на зловмисників при купівлі авто для ЗСУ. Рекомендації експертів
• Вінничина отримала 30 автобусів українського виробництва
• Чому пільги у законі №10321 не зможуть зробити газові вантажівки популярними в Україні
• Як дилерські холдинги витримали два роки війни. Показники за 2023 рік
• В Сумах стартувало виробництво міських автобусів
• Великий український автохолдинг запустив продаж вживаних автомобілів з гарантією
• В Україні знайшли рідкісну мотоколяску Київського мотозаводу
• Як дилерські холдинги спрацювали у 2023 році? Секрети виживання
• Яким буде нове покоління Renault Duster
• В Україні з`явився ще один виробник автокранів
Акції у дилерів...
• Розпочни сезон з Honda. На мотоцикли Honda діють спеціальні ціни
• На динамічний фастбек PEUGEOT 408 2023 року знижено ціни
• Сезон ваших переваг. На автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва діє спеціальна пропозиція
• Спільна акційна пропозиція від Opet та АВТЕК
• 7-місний кросовер Mazda CX-9 доступний по спеціальній ціні від 1 539 500 грн.
• На Mazda CX-5 діє спеціальна цінова пропозиція
• Renault в Україні запускає вигідну сервісну акцію по заміні оливи двигуна
• Кросовер Opel Crossland доступний за максимально привабливою ціною – від 736 000 грн.
• DS 4 доступні зі складу в Україні – уже в наявності та з вигодою 50 000 грн.
• На окремі автомобілі Lexus 2022 і 2023 років виробництва діє вигідна цінова пропозиція
• Зустрічай зиму у всеозброєнні. Вигода на запчастини Mitsubishi до -20%
• На Mazda CX-9 діє спеціальна цінова пропозиція
• Універсальність та стиль. На BMW X3 та BMW X4 діє спеціальна пропозиція
• Кросовер Mazda CX-5 ще можна придбати за небувало привабливою ціною - від 1 119 000 грн.
• Електромобіль Opel Mokka-e пропонується за спецціною та на спецумовах фінансування
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.