В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини: Авто новини від AUTO-Consulting - AdBlue

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика офіційний Ford Mustang Mach-E
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: AdBlue
• В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини
• ChemElements гарантує найкращу якість AdBlue в Україні
• Украинское предприятие запустило производство AdBlue
• Что заливают на заправках под видом AdBlue. Результаты теста
Ще по AdBlue...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини

автохімія | Опубліковано - 2023-08-18 07:56:57 (6458 разів прочитано)
В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue
В Україні набирає обертів логістичний бум і його причиною є той факт, що весь імпорт і левова частина експорту йде через західні кордони «на колесах». Більшість сучасних вантажівок, які «ходять» на Європу, обладнані системами SCR (Selective Catalytic Reduction), тобто каталізаторами, які за допомогою реагенту AdBlue очищують вихлопні гази дизельних двигунів до певних норм. Оскільки в Україні перевезення вантажним транспортом стрімко виросли, то відповідно виріс і попит на AdBlue.
Разом з тим, з ринку пішов найбільший виробник цієї рідини бердянський AZMOL-ВР, а також багато експортерів з росії та білорусі. Виробництво ж і реалізація цього продукту є досить маржинальним і вигідним бізнесом. Хто зараз наповнює цей ринок, і що насправді продають під виглядом AdBlue, дослідили експерти столичного Інститут споживчих експертиз. Вони зібрали найбільш масові бренди у магазинах та на АЗС, та доправили їх до сертифікованої лабораторії. Результати показали, що продавці «ослиної сечі» в Україні поки що не перевелися..

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

Навіщо потрібен AdBlue і як все працює.
Спочатку невеликий лікбез. Реагент AdBlue – це розчин технічно чистої сечовини (32,5%) у демінералізованій воді (67,5%). Він застосовується як додаткова робоча рідина в дизелях, яка впорскується в потік відпрацьованих газів у присутності каталізатора – при цьому відбувається реакція перетворення шкідливого оксиду азоту на безпечні азот і воду. AdBlue не варто плутати зі звичайною сечовиною. Сечовина, вона ж карбамід, – це азотне добриво, добавка до кормів жуйних тварин, компонент окремих ліків тощо.

Технології приготування цих продуктів сильно різняться, і хоч рідина досить проста у виробництві (порівняно, наприклад, з паливом), але тут велике значення мають якість компонентів, правильне дозування та умови зберігання. При цьому, якщо реагент не якісний, ця недорога рідина здатна вивести з ладу паливну систему, ремонт якої на дизельних авто може коштувати купу грошей. Крім того, ми всі дихаємо повітрям, в яке через неякісні компоненти потрапляють небезпечні оксиди, що загрожує нам різними захворюваннями. Власне, суть фальсифікації AdBlue полягає в тому, що виробники не використовують дорогий карбамід високого рівня очищення (марка А), а користуються дешевим сільськогосподарським. Крім того, вода застосовується не доочищена, демінералізована, а звичайна, «з-під крану».

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

Що буде, якщо використовувати не якісний AdBlue?
Окрім серйозних проблем для екології, а відповідно, і нашого з вами здоров’я, збільшення концентрації оксидів азоту у вихлопних газах веде до обмеження крутного моменту двигуна системою бортової діагностики. Тобто автомобіль або вантажівка просто перестає «їхати». Далі, використання не якісної рідини може призвести до блокування елементів дозування AdBlue, як правило, це призводить до виходу з ладу дорогих компонентів, які не підлягають ремонту. Крім того, можливе забруднення каталітичного блоку SCR, як результат – підвищений протитиск, аж до повного блокування вихлопної системи. І насамкінець, виникнення відкладень сечовини у нейтралізаторі, що веде до механічного пошкодження елементів системи очищення відпрацьованих газів. Кожна з вищевказаних причин – десятки і сотні тисяч гривень на заміну та ремонт з кишені власника.

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

Що знайшли в лабораторії?
В принципі, знайти в продажу реагент AdBlue або його замінники не виявилося проблемою, дефіциту не спостерігається. Речовина продається як в автомагазинах, так і на майже кожній АЗС. «Під приціл» дослідників потрапили реагенти AdBlue від CrossChem (КросХім є одним з найбільших виробників в Україні), який реалізується в мережах АЗС AMIC, WOG, OKKO, KLO та ін., ChemElements (реагент Puredrive, завод розташований у м. Черкаси), реалізується в мережі WOG, БРСМ-Нафта (EcoBlue, виробляється згідно ТУ і не є запатентованим реагентом AdBlue), реалізується у власній мережі АЗС, TIZ Carbo-gaz, реалізується в магазинах ATЛ, і нарешті, Блютек, реалізується в мережі АЗС Marshall.

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

На жаль, дослідження показали, що лише два зразки є якісними, дійсно європейськими, і відповідають всім нормам ISO 22241. Тільки реагенти AdBlue виробництва CrossChem (КросХім) та Puredrive, ChemElements черкаського виробництва мають найнижчі концентрації альдегідів, та інших хімічних речовин. Це свідчить про високу культуру виробництва і зберігання, а також про використання правильних і якісних компонентів. Ці реагенти не приведуть до поломок системи, і іх можна без обмежень використовувати як на вантажівках, так і в легкових авто.

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

У реагентах EcoBlue (БРСМ-Нафта), TIZ Carbo-gaz перевищено масову концентрацію альдегідів (відповідно, 5,3 та 7,1 мг/кг при нормативі не більше 5). Також в цих зразках, а також в реагенті Блютек, виявлено перевищення вмісту натрію. У EcoBlue (БРСМ-Нафта) це майже чотирикратне перевищення, Блютек восьмикратне, а у TIZ Carbo-gaz взагалі двадцятикратне! Природньо, назвати якісними ці реагенти не можна. Такі показники можуть говорити про те, що при виробництві погано очищують воду, яку використовують для реагенту, а солі з води можуть забити пори каталізатора. Непорядок з натрієм також опосередковано може сигналізувати про те, що в рідині може знаходитися антизлипальна добавка. Як вона туди потрапила? Дуже просто – в сільському господарстві карбамід використовують також як добриво – і щоб зручніше було розкидати гранулят по полях, обробляють його модифікатором, який запобігає злипанням гранул. Але що добре для добрива, то смертельно для двигуна: такий модифікатор виводить з ладу систему селективної каталітичної нейтралізації SCR і вузли вихлопної системи.

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

В зразку Блютек було виявлено перевищення концентрації магнію, калію та фосфатів, а TIZ Carbo-gaz також має більш ніж трикратне перевищення калію. Всі ці домішки негативно вплинуть на роботу каталізатора, що в цілому призведе до зниження його ефективності, а згодом вся користь від системи очищення відпрацьованих газів взагалі вийде з ладу, втративши своє початкове призначення. При такому значному перевищенні норми домішок може статися навіть накопичення вапняних відкладень, які закупорять блок SCR, а згодом і всю вихлопну систему.

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

Михайло, власник дизельного авто Land Rover
«Минулого тижня з колегою поїхали в службових справах до Австрії. Перед перетином кордону залив повний бачок AdBlue на одній з відомих українських мереж АЗС. За кілька днів на бортовому комп’ютері з’явилося повідомлення «Виявлено неякісну рідину для очищення дизельних вихлопних газів. Авто заблокується через 660 км.» А нам до Ужгорода залишалося 830 км. Довелося весь час не вимикати двигун, оскільки повторний пуск був би неможливий, і проситися на кордоні без черги. В підсумку авто таки заблокувалося, останні 100 км. довелося їхати на евакуаторі. На СТО проблему вирішили за 20 тис. грн.»

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

Костянтин, власник комбайну CLAAS
«Залили недорогий AdBlue після чого загорілися лампи несправності SCR і агрегат перестав видавати необхідну потужність і вийшов в аварійний режим. Довелося терміново відмикати систему і перепрощивати блок управління двигуном. Збитки від простою і вартість ремонту склали десятки тисяч гривень»

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

Заливати «добрива» в авто – це не добре.
Отже, тест показав, що 70 відсотків українського ринку AdBlue не відповідає нормативам ISO 22241, і скоріше всього, виготовляється в кустарних умовах із не придатних сільськогосподарських компонентів. Тож власникам вантажівок і дизельних легковиків не слід легковажно відноситись до вибору AdBlue. Недешева система вашого авто можливо і зможе перенести 1-2 заправки неякісним реагентом, але якщо процес буде системним, біда прийде, звідки не чекали. Крім того, пані Екологію також ніхто не відміняв, і так безпардонно її відштовхувати теж не комільфо. Всім же хочеться дихати чистим повітрям?

В Україні склалася загрозлива ситуація на ринку AdBlue – причини - AdBlue

Матеріал надано Інститутом споживчих експертиз та є його інтелектуальною власністю.
Відповідальність за достовірність наведених даних несе Інститут споживчих експертиз.
Подробиці про результати тесту палива, методику проведення дослідження, акредитацію лабораторії, де проводилися дослідження, наведено на сайті Інституту споживчих експертиз

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі автохімія


Цікаве по темі...
• «Укрнафта» керуватиме мережею АЗК Glusco
• Очисник ТМ ROM − невід'ємний інструмент професіоналів СТО
• ROM пропонує комплексний догляд за паливною системою
Головні новини
• Історія Renault Trucks на теренах України. 130 років успіху
• В Україні вже видали понад 106 тис. «зелених» номерних знаків для автомобілів
• Scania проведе тест-драйв нового покоління вантажівок Super у Черкасах
• Як в Україну везуть величезний трансформатор для ТЕС
• Mazda представила у Європі новий кросовер CX-80
• Для власників автомобілів DS Automobiles стала доступна нова функція комфортного водіння GEOFENCING
• В Україні вперше виготовлено 29-метровий автогідропідіймач DASAN на базі MAN
• Scania перемогла у змаганнях з паливної економічності Green Truck 2024
• З 22 квітня паркування в Києві знову стане платним
• У суботу в Києві відкриється музей ретро автомобілів "Колеса історії"
• Німеччина надасть Україні додаткові зенітні комплекси ППО Iris-T
• Яким міг бути найкомпактніший Maserati на тій же платформі, що й Alfa Romeo Junior
• CITROEN представив новий CITROEN С3 Aircross сегменті B-SUV
• Український ВПК збільшив потужності виробництва САУ "Богдана"
• На базі DAYUN пропонується самоскид АТВ-4/2 вантажопідйомністю 8 т
• До 60-річчя Mustang автовиробник випустить спеціальну лімітовану серію
• Стало відомо скільки коштує розмінування 1 га землі у ліцензованих операторів
• Що насправді відбувалося на ринку вантажних автомобілів в Україні
• Представлений новий Nissan Qashqai. Що змінилось?
• Як перевірити лакофарбове покриття автомобіля та не купити «битка». Поради експертів
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Українське підприємство створило власну версію пікапу, з урахуванням досвіду на фронті
• Франція пріоритетно відправлятиме в Україну БТР VAB та САУ Caesar
• На Львівщині знайшли старовинний мотоцикл, який більше 80 років пролежав у землі
• Україна нарощує виробництво власної бронетехніки
• В Україні з`являться нові серії номерних знаків
• Хто став новим власником ЛАЗу і що тепер буде з підприємством?
• Стало відомо, хто буде постачати Києву велику партію нових автобусів
• Більше 50% замовників автомобіля Xiaomi вже відмінили заказ
• Українські військові отримали одну з найбільших партій пікапів
• В Україні стартують продажі пікапу нового покоління JAC T9
• Volvo показала, навіщо потрібні найпотужніші тягачі FH780
• Недооцінений: тест-драйв Citroen C5 Aircross
• У Верховній Раді пояснили, які саме автомобілі вилучатимуть у громадян на потреби ЗСУ
• В Україні набирають популярність бурокрани на автомобільних шасі
• Тест-драйв: Чим здивував Jeep Compass e-Hybrid
Акції у дилерів...
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• В Євромоторс у Хмельницькому діє цілий ряд акційних пропозицій на нові та вживані автомобілі
• Автобезпека світового рівня Vodafone Guardian тепер доступна за 0 грн.
• BMW 3 серії доступні в Україні по ціні від 1 500 000 грн.
• На автомобілі CUPRA на складі в Україні діють спеціальні ціни
• На броньовані автомобілі BMW Х5 М50i VR6 діє спеціальна пропозиція
• В автосалонах GM GROUP діють вигідні умови по підготовці авто після зими
• Кросовер Opel Grandland — в наявності в Україні зі знижкою 40 000 грн.
• В Україні стартувала сервісна акція на Renault «Обслуговування підвіски з вигодою до 25%»
• На автомобілі SEAT 2023 року діють спеціальні ціни
• У дилерів Volkswagen доступна партія кросоверів VW T-Roc за спеціальними цінами
• На популярні моделі Mazda в Україні діють спеціальні цінові пропозиції
• Сезон ваших переваг. В Україні ще доступні автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва за спеціальною ціною
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.