Кореспонденти AUTO-Consulting вже знайомі із новим Nissan Qashqai. Ми тестували його, фактично, перед самим початком війни взимку цього року, коли Qashqai щойно приїхав до України. Нині ми мали змогу поїздити за кермом новинки містом.
Такой же, но лучше. Тест-драйв нового Nissan Qashqai
У нас на тесті був Nissan Qashqai у комплектації Tekna+ із 1,3-літровим бензиновим двигуном 1.3 DiG-Еб потужністю 150 к.с. та крутним моментом 250 Нм із варіатором Xtronic та повним приводом за 1 421 270 грн. Ціни на Nissan Qashqai стартують із 859 970 грн.
Головні відмінності
Nissan Qashqai побудовано на новій платформі CMF-C. Завдяки їй новий Qashqai став на 15 мм довшим, на 32 мм ширшим та на 25 мм вищим. А його колісна база зросла на 20 мм. Відповідно, габарити новинки - 4429х1818х1615 мм (ДхШхВ), а колісна база - 2666 мм. Тому місця на другому ряду сидінь побільшало: плюс 3 см на рівні плечей та + 1 см на рівні стегон. Цілком достатньо і місця для ніг задніх пасажирів. Кореспондент AUTO-Consulting зі зростом у 185 см, не лише вільно сидів за налаштованим під себе водійським кріслом, а й міг закинути ногу на ногу. І простору над його головою було із запасом.
Багажник у новій генерації кросовера збільшився на 74 литра. А це - мінімум одна додаткова валіза. Нині обʼєм багажного відділення - солідних 504 л. Правда, у тестовій комплектації TEKNA+ через сабвуфер аудіосистеми Bose, багажник був 436 л. Але, по-перше - це не дуже велика жертва заради дійсно якісного звучання. А по-друге, - навіть із сабвуфером у багажне відділення вмістилося повноцінне запасне колесо. Що для наших умов дуже корисно.
Ще одна відмінність - нові матеріали кузова. Двері багажного відділення нині - із композитного матеріалу. Вони на 2,6 кг легші за попередні. До того ж, передні та задні двері, а також - капот і передні крила кузова відтепер із алюмінію. Завдяки такому зменшенню ваги, новий Nissan Qashqai із варіатором та повним приводом розганяється до 100 км/год за 9,9 с.
Серед важливих відмінностей і багато нових електронних помічників водія та систем безпеки. Ні - на кросовері не встановлено знану систему автономного водіння Nissan під назвою Propilot. Але тут багато електронних систем безпеки, які входять до її складу. Завдяки цим системам Nissan Qashqai у краш-тестах Euro NCAP за новітньою методикою отримав за безпеку 347 балів із 400 можливих. А роботу його систем безпеки оцінили у 95 відсотків із 100 можливих. Щоб було зрозуміло, результати нового Qashqai кращі, ніж у преміального Mercedes-Benz EQS.
До речі, останні показники цілком можна було б віднести до рекордів новинки.
Рекорди
У якій категорії Кашкай чемпіон у своєму сегменті? Ні не за кількістю проданих авто, хоча з 2007 р по всьому світу придбали більше 5 млн цих кросоверів. У Nissan Qashqai відтеперь 10,8-дюймовий проекційний екран (HUD). Він - найбільший у своєму сегменті. До того ж, проекція, яка йде на лобове скло - прямо перед очима водія, у кольорі відображає не лише швидкість автомобіля, а й її обмеження на актуальній ділянці траси. Крім цього, драйвер бачить показники систем електронних помічників та підказки навігатора.
Можливо це не абсолютний рекорд, але для зручності пасажирів другого ряду, задні двері прочиняються майже на 90°! А якщо бути абсолютно точним - на 85°. І це правда дуже зручно. Особливо для людей у тілі.
Ювелірна робота
Де тільки автовиробники не пишуть сьогодні назву моделі. У Nissan Qashqai свій секрет - дизайнерська “родзинка” - виштамповка Qashqai на колісних арках передніх крил. У Nissan її називають гравіровкою.
Там, де зазвичай у салоні сучасних автомобілів пластик або дерево (у преміальних марок), Qashqai пропонує власне рішення. Виробник прагнув не виходити із середнього цінового сегменту, тому в салоні Qashqai, зокрема, навколо важеля варіатора, на картах дверей та панелі приладів - традиційне японське чорне дерево. Тобто - його чудова імітація із пластику.
Ще одна ювелірна цікавинка - у самій 12,3-дюймовій цифровій панелі приладів. Окрім того, що вона може змінити свій вигляд, тло між спідометром та тахометром, на якому відображається корисна інформація, має вигляд різьбленого скла Kiriko. Так би мовити, у кращих японських національних традиціях. Адже Qashqai - японський кросовер.
Це, звичайно, не ювелірка, але прострочена ромбами якісна шкіра сидінь у тестовому автомобілі, мала дійсно преміальний вигляд. До того ж, передні крісла у нашому тестовому авто оснащені не лише підігрівом, та купою електричних регулювань, а й здатні робити масаж. На вибір - три режима. Під час довгої подорожі для втомленої спини водія така функція вартує більше багатьох коштовних ювелірних прикрас.
Оснащення
Зрозуміло, що у топовій тестовій версії Tekna+ у салоні Nissan Qashqai були і двозонний клімат-контроль, і якісна аудіосистема Bose з 10 динаміками, і 19-дюймові легкосплавні диски, і повністю світлодіодні адаптивні розумні фари, і інтелектуальна система кругового огляду з 9-дюймовим кольоровим дисплеєм (AVM) NissanConnect та передньою і задньою камерами, які давали чітку картинку. Були тут також підігрів керма та система розпізнавання дорожніх знаків (хто не в курсі - роботу камер фіксації вже відновили). Плюс - бортовой компʼютер сумісний із Android Auto та Apple CarPlay. Та цим зараз нікого вже не здивуєш.
А от ніссанівський адаптивний інтелектуальний круїз-контроль є далеко не в усіх. Він не лише дає змогу підтримувати на трасі певну швидкість. Можна їхати за машиною попереду, і круїз-контроль буде підлаштовуватись під її швидкість, автоматично розганяючись, пригальмовуючи та зберігаючи безпечну відстань. Коли ви зміните полосу руху, круїз автоматично скине швидкість та підлаштується вже під рух іншої автівки, яка їде попереду. А якщо водій попереду почне гальмувати, ваш Nissan Qashqai також одразу пригальмує, аж до повної зупинки.
Серед розумних помічників водія у тестовій комплектації були зокрема також Система розпізнавання рухомих об'єктів (MOD), Інтелектуальна система попередження про загрозу фронтального зіткнення (FCW), Інтелектуальна система екстреного гальмування з можливістю розпізнавання пішоходів (P-FEB), Система попередження про перехресний рух позаду (CTA). Окрім цього, електронні помічники можуть перешкодити маневру, якщо у сліпій зоні є інший автомобіль.
Ми вже згадували про матричні адаптивні інтелектуальні Full Led фари, які були у тестового авто. Їхні 12 світлодіодів (у кожній фарі) розподіляють своє світло, залежно від дорожніх умов. Вони також автоматично вмикаються та вибірково (певні діоди) вимикаються, щоб не сліпити водіїв зістрічного транспорту і одночасно добре освітлювати дорогу. На темних, через віялові відключення світла, вечірніх київських вулицях на Qashqai було комфортно їздити. Єдине здалося, що коли вдень заїздиш під міст або у тунель, яскравість панелі приладів зменшується занадто сильно. Особливо порівняно із яскравістю центрального дисплею із навігацією.
Ще одне зауваження до меню бортового компʼютера. У ньому треба розбиратися та добре помандрувати, щоб зрозуміти логіку роботи системи.
За кермом
Наш тест проходив, переважно містом. Для пересування у такому режимі Nissan Qashqai налаштований ідеально. Він може (залежно від режиму їзди) або плавно котитися у міському потоці, або прудко когось обігнати, якщо увімкнути спортивний режим чи понизити віртуальну передачу варіатора підкермовим важелем. Інколи здається, що підвіска мала б бути трохи мʼякішою, а шумоізоляція колісних арок - трохи кращою. Та згодом розумієш, що у цьому питанні японцям вдалося досягти розумного балансу. Мʼякіша підвіска далала б Nissan Qashqai більший нахил у поворотах. А рівень шуму в салоні, насправді, дуже залежить від поверхні, якою їдеш, швидкості та гучності музики.
Керується Nissan Qashqai зрозуміло та слухняно. Водію легко маневрувати у міському потоці. А на швидкості на трасі - розрахувати зусилля на кермо та кут його обертання. Модернізована система гідропідсилювача керма виконує свою роботу чітко. Обертів керма від упору до упору 2 і ½. Єдине, що треба враховувати - радіус развороту Nissan Qashqai. Інколи доводиться зробити додатковий маневр, щоб вписатися у розміри паркувального майданчика. Та тут, як і під час паркування на обмежене місце між іншими машинами, добре допомагають 2 камери - спереду і ззаду. А також - функція автоматичного нахилу зовнішніх дзеркал під час руху заднім ходом.
За містом на шосе кореспондентам AUTO-Consulting вдалося досягти на Nissan Qashqai швидкості у 198 км/год. Але краще дотримуватись швидкості у 150-160 км/год, на якій Nissan Qashqai їде впевнено, без напруження та зайвого аеродинамічного шуму. Останній зʼявляється пiсля 130 км/год.
За межами траси, і навіть твердого покриття Nissan Qashqai також відчуває себе досить впевнено. Тестова версія була оснащена диференціалом підвищеного тертя (LSD) та повним приводом 4х4. Якщо ви випадково потрапите на вкрай погану дорогу чи то й бездоріжжя, нова система повного приводу Nissan Qashqai зробить все, щоб ви там не засіли. Коли автівка починає буксувати, ця система спрацьовує, приблизно у 5 разів швидше, ніж на попередньому поколінні Nissan Qashqai. Час її спрацьовування - менше 0,2 секунди. Саме стільки потрібно системі 4WD Nissan Qashqai, щоб зробити перерозподіл крутного моменту між колесами і “видряпатись” навіть із серʼйозної пастки. Водій цього може навіть не помітити. До того ж, кліренс у Nissan Qashqai - 190-200 мм, залежно від навантаження. Тому можна сказати, що за своїми позашляховими якостями новий Qashqai намагається наздогнати X-Trail.
Щоб система працювала цілеспрямовано, на центральному тонелі є “шайба” перемикання режимів руху. Тут і бездоріжжя, і сніг, і пісок, і траса. Є також стандартний режим руху та економічний еко-режим. Окрім “шайби” вибрати режим руху можна кнопками керування на багатофункціональному кермі. Кореспонденти AUTO-Consulting радять у місті еко-режим. Завдяки йому середнє споживання бензину під час тесту у нас вийшло менше 7 л/100 км. Для 150 конячок зовсім непогано. Хтось, хто їздив до нас, встановив рекорд у 6,2 л/100 км. Тобто, для тих, хто прагне заощадити, це - цілком можливо.
Японський баланс
Якщо підсумувати, можна сказати, що японцям вкотре вдалося досягти у новому Nissan Qashqai разумного балансу. Мається на увазі співвідношення ціни, оснащення, ходових якостей. До того ж, індивідуально можна вибрати передній або повний привод, 130 або 150 к.с. потужності, 6МКПП або варіатор. Ну і, звичайно, комплектацію. Все це дуже традиційно для Nissan Qashqai, і з урахуванням надійності цієї моделі та невисоких експлуатаційних витрат, пояснює її популярність у світі.
Дякуємо компанії “Ніссан Мотор Україна” за допомогу у організації тесту
|