За даними Головного сервісного центру МВС, з 1 січня 2024 року змінюється вартість платних адміністративних послуг. Відповідні зміни були внесені Постановою Кабінету Міністрів України №1386.
Вартість адміністративних послуг залишалась незмінною понад 10 років, ще до створення сервісних центрів МВС. За цей час збільшилась ціна матеріальних ресурсів, обслуговування інформаційного забезпечення державних реєстрів, комп’ютерної техніки та утримання інфраструктури. Зросла і вартість паливно-мастильних матеріалів для обслуговування транспортних засобів. Самий же автопарк сервісні центри МВС оновлюють сучасними автівками, а екзаменаційні класи для складання теоретичних іспитів оснащені комп’ютерною технікою. Відтак, вартість платних адміністративних послуг була економічно необґрунтованою та призводила до додаткових витрат із бюджету.
З 1 січня в Україні зміниться вартість послуг сервісних центрів МВС
До Верховної Ради подали законопроєкт про розмитнення авто у Дії
У зв’язку з цим змінюється вартість на деякі платні адміністративні послуги сервісних центрів МВС. Раніше вартість теоретичних та практичних іспитів складала 13 грн, видача посвідчень водія – 26 грн. Ціна здійснення реєстраційних дій із транспортними засобами складала 200 грн.
З 1 січня вартість популярних адміністративних послуг сервісних центрів МВС встановлюється на рівні:
● видача посвідчення водія – 230 грн;
● прийняття теоретичних іспитів – 250 грн;
● прийняття практичних іспитів – 420 грн;
● реєстрація та перереєстрація транспортних засобів – 350 грн.
Посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію матимуть додаткові елементи захисту
В Україні хочуть підвищити штрафи за паркування
Звертаємо увагу, що у зазначену вартість не враховано комісію банківської установи або платіжної системи.
Завдяки встановленню обґрунтованих розмірів плати за адміністративні послуги, вдасться підвищити їхню якість та ефективність. Також усунути збитковість діяльності територіальних сервісних центрів МВС та збільшити наповнення державного та місцевих бюджетів.
Якщо порівняти вартість адміністративних послуг у країнах Європи, там вона значно вища та відповідає економічній собівартості. До прикладу, у Польщі вартість отримання свідоцтва про реєстрацію становить приблизно 776 грн, теоретичного іспиту – 274 грн, а практичного – 1270 грн. Ще вищі ціни у Латвії. Отримання посвідчення водія обійдеться у 897 грн, складання теоретичного іспиту – 614 грн, а практичного – 1566 грн.
З 1 січня 2024 року в Україні зміняться суми збору в пенсійний фонд при першій реєстрації авто
В Україні змінили вартість отримання платних номерних знаків для автомобілів
Також, з 1 січня 2024 року змінюються суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових авто на території України. Про це інформує управління Пенсійного фонду України.
Розмір збору залежить від суми прожиткового мінімуму, який з 1 січня становить 3028 грн. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується у розмірі залежно від вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торговельних організацій, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість, без урахування податку на додану вартість, у розмірі:
● 3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
● 4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
● 5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року – більше 878,1 тис. грн.
Тобто, з 1 січня 2024 року розмір збору становитиме:
● не перевищує або дорівнює 499 620,0 грн – сплачується 3% або до 14 988,6 грн;
● більше ніж 499 620,0 грн, але не перевищує або дорівнює 878 120,0 грн – 4% або до 35 124,8 грн;
● більше ніж 878,1 тис. грн – 5% або понад 43 906 грн.
Збір сплачується на бюджетні рахунки, відкриті в органах Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в сервісних центрах МВС. Номери рахунків можна дізнатися на сайті ДКСУ в розділі Діяльність/Реквізити дохідних рахунків.
Щоб бути в курсі актуальних подій автомобільного світу і в 2024 році – підписуйтесь на телеграм канал AUTO-Consulting та наші інші соціальні мережі.
До Верховної Ради подали законопроєкт про розмитнення авто у Дії
|