Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє: Авто новини від AUTO-Consulting - Tesla

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика офіційний Ford Mustang Mach-E
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: Tesla
• Tesla скорочує виробництво автомобілів у Китаї
• Нова батарея Rivian може бути кращою ніж у Tesla
• Що не так з Tesla Cybertruck?
• Які загрози несе встановлення додатку Tesla?
• Tesla виграла війну серед зарядних стандартів
• Ford розробляє недорогу платформу для боротьби з Tesla Model 3
• Tesla попереджає про зниження темпів зростання
• Morgan Stanley перераховує 7 причин, чому Tesla повинна хвилюватися
• Чому змагання BYD vs Tesla є таким важливим для світового автопрому
• BYD випередив Tesla за обсягами продажів на світовому ринку
Ще по Tesla...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - світ

Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє

ринок автомобілів | Опубліковано - 2023-11-23 17:05:48 (2432 разів прочитано)
Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє - Tesla
Під зростаючим тиском нової конкуренції Tesla провела минулий рік, знизивши середню ціну на свої моделі приблизно на 25%. Модель 3 подешевшала з $48 000 до $44 380. Флагманська Model S, тим часом, впала з максимуму в $130 000 до $96 380. Куди може привести такий демпінг?
Журналістка видання Business Insider, Лінетт Лопес, провела цікаве дослідження цінової політики Tesla, яке ми пропонуємо читачам AUTO-Consulting в перекладі. Вже після виходу оригінального матеріалу Ілон Маск в своїй мережі X вчергове невдало висловився, цього разу в антисемітському стилі, розлютивши інвесторів Tesla. Кілька відомих клієнтів компанії вже прилюдно відмовились від своїх замовлень, віддавши перевагу конкуренту Rivian. Звісно, репутаційні втрати матимуть довгострокові наслідки. Отже, до матеріалу:

Китайські автомобілі на відмінно проходять європейські краш-тести

Це, м'яко кажучи, незвичайна бізнес-стратегія. "Я не можу пригадати іншого моменту в історії автомобілебудування, коли бренд, який не збирається виходити з бізнесу, знижував ціни на 20% на рік", – сказав Марк Ширмер, директор з комунікацій дослідницької фірми Cox Automotive. Tesla сподівається, що нижчі ціни сприятимуть зростанню продажів та сповільнять просування конкурентів компанії – можливо, навіть відлякають декого з них.

Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє - Tesla

Але цього не відбувається, нижчі ціни не призводять до зростання продажів – кількість реалізованих Tesla у третьому кварталі зменшилася. Виручка падає, а колись висока рентабельність компанії скорочується – до 17,9% у третьому кварталі порівняно з 25,1% рік тому. Конкуренти також не тільки міцнішають. Частка Tesla на американському ринку електромобілів, яка колись повністю домінувала, впала з 62% на початку року до 50% сьогодні.

Що ще гірше, апетит громадськості до електромобілів зростає не так швидко, як очікували автовиробники. Це означає, що Tesla розпочала затяжну битву за шматок пирога, який зростає крихта за крихтою.

"Якщо ви берете участь у ціновій війні, ви повинні переконатися, що у вас достатньо обсягів для збільшення і підтримки прибутковості", – сказав Джон Чжан, професор з маркетингу. "Цінову війну треба вести до кінця і потрібно все планувати заздалегідь, щоб перемогти".

І навпаки, деякі експерти скажуть, що цінові війни неможливо виграти, адже це гонка до прірви, яка ще й знищує прибутковість всієї галузі. А в такій технологічній галузі витрати на виробництво швидко змінюються, і ніхто не може бути впевненим, де знаходиться дно. Маск обрав жахливий час для боротьби, оскільки традиційні автовиробники йдуть до електричного майбутнього, вони можуть покладатися на продажі своїх традиційних автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, які забезпечать їм підстраховку. У Tesla немає ніякої підстраховки. Для Маска або електрифікація, або банкрутство – без проміжних варіантів.

Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє - Tesla

Tesla створює проблему з готівкою – знову
Рішення Маска запропонувати глибокі знижки на свої автомобілі було актом чистого відчаю. Це стало очевидним на початку цього місяця, коли Tesla повідомила про свої показники за третій квартал. Результати були жахливими в усіх відношеннях: Tesla не виправдала очікувань Уолл-стріт щодо доходів, поставок автомобілів і вільного грошового потоку, який знизився до 848 мільйонів доларів з 3,4 мільярда доларів роком раніше. Найголовніше, компанія повідомила, що її валова маржа – показник прибутковості компанії після вирахування витрат – продовжує скорочуватися. Це злякало інвесторів, які тільки звикли до того, що Tesla нарешті приносить гроші.

За останні два роки, незважаючи на те, що Tesla додала до свого асортименту доступніші моделі, такі як седан Model 3 і компактний позашляховик Model Y, її маржа зросла і стала однією з найвищих в автомобільному бізнесі. Це підкріпило аргумент, що Tesla не є традиційною автомобільною компанією, такою як Ford або GM, і заслуговує на набагато вищу ціну акцій. Звісно, Маск хотів би, щоб Tesla зберегла цей статус, тому він пообіцяв зробити все можливе, щоб скоротити витрати.

На жаль, скорочення витрат малоймовірне. У третьому кварталі капітальні витрати Tesla злетіли до найвищого рівня за рік – $2,4 млрд, порівняно з $1,8 млрд рік тому. Якщо ціни падають, а витрати зростають, навіть найпалкіші прихильники Маска на Уолл-стріт скажуть вам, що покращити маржинальність неможливо.

Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє - Tesla

Маск не дав жодних вказівок на те, коли закінчиться ця грошова посуха або як покращиться маржа. Він не зміг сказати, коли клієнти отримають Cybertruck, і навіть визнав, що Tesla "вирила собі могилу", намагаючись побудувати такий революційний автомобіль. Він також не зміг надати подробиць про те, коли відбудеться суттєве оновлення застарілих моделей, які зараз складають автопарк Tesla. Але було одне, в чому Маск був абсолютно впевнений: Ціни повинні продовжувати знижуватися. У цій заяві, яку Уолл-стріт визнала однією з найгірших для Tesla за останній час, Маск повторював як мантру знову і знову, з упевненістю, що ґрунтувалася більше на вірі, ніж на фактах.

"Тому я просто не можу ще раз підкреслити, наскільки важлива вартість, – сказав Маск. "Для більшості людей це необхідна річ. Ми повинні зробити наші автомобілі більш доступними, щоб люди могли їх купувати".
Єдиною реальною надією, яку Маск запропонував інвесторам, було припущення, що технологія безпілотних автомобілів (зрештою, колись) компенсує падіння цін на автомобілі Tesla. Але як саме математика буде працювати на цьому компромісі, було незрозуміло. Через кілька місяців після початку цінової кампанії Маск не має чим похвалитися і не планує нічого змінювати. Ринок відреагував на зникнення прибутків Маска падінням акцій Tesla на 15%.

Весь ринок електромобілів втрачає гроші
Похмурі результати Tesla висвітлили короткострокову причину відчайдушної цінової стратегії Маска. Але глибинна причина ще більш тривожна: незважаючи на зростаючий попит і щедрі державні інвестиції, світовий перехід від машин з ДВЗ до електромобілів відбувається не так швидко, як очікували автовиробники.

Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє - Tesla

Експерти з упевненістю скажуть вам, що за електромобілями майбутнє і що двигуни внутрішнього згоряння з часом зникнуть з доріг та парковок. Але рух до цього тернистий і є кілька основних причини цьому. Одна з них – це нерівномірність впровадження нових технологій; навіть найдивовижніші інновації неминуче потребують певного часу для того, щоб переконати людей у їхній корисності. Інша – це уповільнення світової економіки. Клієнти в усьому світі стали більш чутливими до цін.

Традиційні автовиробники, від Ford та GM до BMW і Mercedes, відреагували на ціновий виклик електромобілів тим, що вміють робити найкраще: будувати традиційні автомобілі, які все ще потрібні клієнтам. "Ford здатен збалансувати виробництво машин з ДВЗ, гібридних та електричних транспортних засобів, щоб відповідати швидкості поширення електромобілів так, як це не вдається іншим", – сказав Джон Лоулер, фінансовий директор Ford. "Це, очевидно, добре для клієнтів, бо вони отримують продукти, які хочуть, і добре для нас, тому що дисциплінований розподіл капіталу і відмова від гонитви за масштабами за будь-яку ціну максимізує прибутковість та грошові потоки".

Але в той час як традиційні автовиробники можуть покладатися на свої старі моделі, Tesla не має такої можливості. Звідси і зниження цін.

"Маск починає цінову війну, – каже Ширмер з Cox Automotive. "Я думаю, що у нього просто немає інших варіантів, щоб конкурувати з цими іншими компаніями. Він каже, що це не тому, що у нього проблеми з попитом. Але я в цьому бізнесі вже давно, і ніколи не бачив, щоб хтось знижував ціни, не маючи проблем з попитом".

Мета Маска знизити ціни і це не радує інші автомобільні компанії. З огляду на невизначеність щодо майбутнього електромобілів, майже кожен другий автовиробник неохоче знижує ціни на свої моделі, оскільки це зробить подальші інвестиції в електромобільні технології сумнівними. Генеральний директор Ford Джим Фарлі заявив, що скорочення цін Tesla може призвести до цінової війни. Але компанія все одно була змушена знизити ціну на свій позашляховик Mustang Mach-E двічі цього року.

Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє - Tesla

Багато керівників автомобільних компаній відмовляються вступати в боротьбу з Маском, оскільки з досвіду знають, що найкращий спосіб виграти цінову війну – це взагалі не вступати в неї. "Ми не зацікавлені в зниженні цін, щоб завоювати частку ринку", – сказав генеральний директор BMW Олівер Зіпс під час нещодавньої розмови з інвесторами. "Це не наша стратегія".

Існують інші, більш винахідливі та кмітливі способи заманити клієнтів без розпродажу. Під час рецесії 2008 року, замість того, щоб знизити ціни, Hyundai спробувала з'ясувати, що стримує клієнтів від купівлі нового автомобіля. Виявилося, що це були побоювання, що їх можуть звільнити. Тому Hyundai запропонувала клієнтам гарантію: кожен, хто купив автомобіль, а потім втратив роботу, міг продати його назад компанії. Ось такий креативний обхідний шлях, який допомагає автовиробникам пережити важкі часи неушкодженою. Креативна вправа в дослідженні ринку, своїх клієнтів та рекламі. Маск завжди стверджував, що його надмірна публічність робить рекламу для Tesla марною тратою коштів. Хоча останнім часом він все частіше робить антирекламу власним компаніям.

"Раціонально, він не повинен знижувати ціни так швидко. Він може лише затримати конкуренцію", – сказав Навдіп Содхі, керуючий директор консалтингової компанії Sodhi Pricing, що займається ціноутворенням. "Якби Ілон був розумним, він би не знижував ціну. Натомість він мав би обґрунтувати вартість володіння".

Частково сенс реклами – і причина, через яку інвестори підштовхують Tesla почати витрачати на неї гроші, – полягає в тому, щоб пояснити клієнтам, чому автомобілі Tesla варті своїх цінників. За словами Содхі, Tesla має переконливі аргументи щодо того, скільки грошей електромобілі можуть заощадити клієнтам з часом. Навіщо знижувати ціни, якщо можна переконати клієнтів платити більше? Створення ринку для такого продукту, як електромобіль, – це марафон, а не спринт. Традиційні автовиробники очікують, що в осяжному майбутньому вони втрачатимуть гроші на своїх електромобілях. Tesla щойно стала прибутковою у 2021 році. Якщо вона знову скотиться в мінус через зниження цін, очікуйте, що інвестори побіжать в іншому напрямку.

Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє - Tesla

Програшна битва
Якщо короткострокова мета зниження цін Tesla полягає в тому, щоб зберегти свою частку ринку і продати більше автомобілів, це не спрацює. Водночас такий крок може зашкодити Tesla в довгостроковій перспективі. Коли компанії граються з ціною – вони граються з очікуваннями клієнтів. Якщо клієнти звикли платити $40 000 за електромобіль, вони не повернуться до $60 000. У ціновій війні ви можете спонукати ще кількох людей купити у вас сьогодні, але ви пожертвуєте мільйонами доларів у майбутніх продажах.

А ще є клієнти, які заплатили ці $60 000 у минулому. Усвідомлення того, що вони могли б заощадити тисячі доларів, якби зачекали з покупкою на кілька місяців, негативно впливає на лояльність до бренду. У Китаї зниження цін Tesla навіть викликало протести серед власників, які платили більше за свої автомобілі.

Але Маск не думає про майбутнє. Йому потрібні гроші, які він сподівається заробити на зниженні цін – і потрібні вони йому зараз. Виробництво автомобілів – дорогий бізнес, і якщо зниження цін не призведе до збільшення попиту, стан Tesla може змінитися досить швидко. "Якщо у вас є завод, який щось виробляє, але ви це не продаєте, ви втрачаєте величезні гроші в автомобілебудуванні, – каже Ширмер.

Це момент, коли ви хочете, щоб на чолі вашої компанії стояла досвідчена команда керівників автомобільної галузі. Натомість Tesla приймає на роботу нового фінансового директора. Зак Кіркхорн – ветеран Tesla з 13-річним стажем, який очолював найприбутковіші квартали в історії компанії – пішов з посади фінансового директора в серпні.

Ілон Маск веде цінову війну, в якій Tesla програє - Tesla

Зрештою, зниження цін буде недостатньо для стимулювання продажів. Якщо Tesla хоче зберегти свій бізнес, їй потрібно звернутися до нових клієнтів, а не лише до фанатів Маска. Tesla потрібно провести дослідження і запустити рекламу, яка б надавала правильні аргументи клієнтам про те, що одна з чотирьох моделей Tesla – це саме той автомобіль, який їм потрібен. Зниження ціни зі стікером може призвести до росту продажів, але в довгостроковій перспективі не вдасться побудувати автомобільного гіганта без грошового потоку. Сам Маск визнав, що Tesla ледве уникнула смерті в 2008 та в 2018 роках.

Ведення цінової війни під час економічного спаду – це виклик, з яким Tesla ніколи раніше не стикалася. Компанія роками виживала завдяки перевазі першопрохідця, завдяки тому, що була невеликою і спритною, а також завдяки готовності інвесторів врятувати її. Але сьогоднішня Tesla все більше стає звичайною автомобільною компанією, зі звичайними проблемами автомобільної компанії. Невиконані обіцянки Маска щодо робо-таксі та неперевершеного штучного інтелекту аж ніяк не сприяють зростанню продажів, необхідних Tesla для перемоги у ціновій війні, яку вона розпочала. Компанія має зростаючий автопарк конкурентів, дорогий виробничий процес і акціонерів, які звикли до жирних прибутків. Якщо зниження цін – це все, що Tesla може зробити, щоб вижити в цій новій реальності, вона продовжуватиме втрачати гроші щоразу, коли з її гігафабрик виїжджатиме черговий електромобіль. І в якийсь момент така політика може призвести до катастрофічних наслідків.

Електромобілі втрачають за 5 років майже половину своєї вартості

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - світ Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Стала відома ціна першого електромобіля Xiaomi
• PEUGEOT представляє новий 7-ми місний кросовер Peugeot 5008
• Що не так з Tesla Cybertruck?
• Українські військові отримали одну з найбільших партій пікапів
• В Україні стартують продажі пікапу нового покоління JAC T9
• «Агенція оборонних закупівель» підписала меморандум з корейським виробником пікапів
• В Україні стартують продажі доступного електрокара
• Який пікап будуть обирати для ЗСУ?
• На новий електричний Renault 5 E-Tech вже утворилась черга з 50 тис. покупців
• Який зараз рівень дефіциту кадрів на автомобільному ринку. Які спеціальності найзатребуваніші
• Концепт-кар на дорозі. Новий Toyota C-HR вже доступний в мережі автосалонів GM GROUP
• OPEL Astra визнано «Легковим автомобілем року в Україні 2024»
• Новий Jeep Avenger вже скоро буде доступний в Україні. Оголошено версії та комплектації
• Новий Jeep Avenger e-Hybrid вже доступний для тестів у Європі та незабаром з`явиться в Україні
• В Україні стартували продажі та набирає популярності кросовер JAC JS6
Головні новини
• Тест-драйв Nissan Qashqai e-Power. Перші враження
• Бренд EUROREPAR планує створити в Україні мережу автосервісів для обслуговування постгарантійних авто
• В новому законі про мобілізацію передбачено позбавлення права керування ТЗ
• Компанія "Нібулон" замовила для усіх своїх водіїв курс з безпечного керування вантажними автомобілями Scania
• Новий власник ЛАЗу збирається відновити виробництво автобусів
• Volvo показала, навіщо потрібні найпотужніші тягачі FH780
• На шасі JAC N200 виготовлено нову модель муловсмоктуючого автомобіля
• Stellantis у 2024 році виведе на український ринок 24 новинки. Що це будуть за моделі
• В 2024 році Stellantis планує зайняти 11,4% ринку нових автомобілів в Україні
• DAF вже активно постачає в Україну тягачі нової генерації, що на 10% економічніше
• Для мобілізації автотранспорту МВС отримуватиме дані від МВС
• На шасі IVECO виробили автовишку для обслуговування електричної інфраструктури
• Таллінн планує передати Україні ще 5 машин швидкої допомоги
• Alfa Romeo показала компактний кросовер Milano
• Toyota представила нове покоління 4Runner
• На шасі DAYUN CGC1210 випустили 13-кубовий самоскид з тристороннім розвантаженням
• За новим законом про мобілізацію у громадян зможуть вилучати транспортні засоби, але в окремих випадках
• В Україні стартували продажі та набирає популярності кросовер JAC JS6
• В Україні знизилась середня вартість проданих нових автомобілів. В чому причина?
• Mazda CX-60 отримав нагороду за кращий дизайн в конкурсі Авто року 2024
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Українське підприємство створило власну версію пікапу, з урахуванням досвіду на фронті
• Франція пріоритетно відправлятиме в Україну БТР VAB та САУ Caesar
• Україна нарощує виробництво власної бронетехніки
• В Україні з`являться нові серії номерних знаків
• Хто став новим власником ЛАЗу і що тепер буде з підприємством?
• Стало відомо, хто буде постачати Києву велику партію нових автобусів
• PEUGEOT представляє новий 7-ми місний кросовер Peugeot 5008
• Українські військові отримали одну з найбільших партій пікапів
• В Україні стартують продажі пікапу нового покоління JAC T9
• В Україні набирають популярність бурокрани на автомобільних шасі
• В Україні стартують продажі доступного електрокара
• Недооцінений: тест-драйв Citroen C5 Aircross
• Volvo показала, навіщо потрібні найпотужніші тягачі FH780
• Тест-драйв: Чим здивував Jeep Compass e-Hybrid
• В Україні представили дві моделі автобусів TEMSA
Акції у дилерів...
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• В Євромоторс у Хмельницькому діє цілий ряд акційних пропозицій на нові та вживані автомобілі
• Автобезпека світового рівня Vodafone Guardian тепер доступна за 0 грн.
• BMW 3 серії доступні в Україні по ціні від 1 500 000 грн.
• На автомобілі CUPRA на складі в Україні діють спеціальні ціни
• На броньовані автомобілі BMW Х5 М50i VR6 діє спеціальна пропозиція
• В автосалонах GM GROUP діють вигідні умови по підготовці авто після зими
• Кросовер Opel Grandland — в наявності в Україні зі знижкою 40 000 грн.
• В Україні стартувала сервісна акція на Renault «Обслуговування підвіски з вигодою до 25%»
• На автомобілі SEAT 2023 року діють спеціальні ціни
• У дилерів Volkswagen доступна партія кросоверів VW T-Roc за спеціальними цінами
• На популярні моделі Mazda в Україні діють спеціальні цінові пропозиції
• Сезон ваших переваг. В Україні ще доступні автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва за спеціальною ціною
• Характер, що надихає. BMW 3 серії в наявності за спеціальною ціною
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.