Основні фінансові показники за перше півріччя 2022 фінансового року
Консолідований чистий прибуток збільшився на 715,3 мільярда єн і склав 4,66 трильйона єн, при цьому консолідований операційний прибуток зріс на 17,5 мільярда єн і склав 156,6 мільярда єн. Таким чином маржа операційного прибутку складає 3,4%, а чистий прибуток1 - 64,5 млрд єн.
Компанії вдалося збільшити дохід і операційний прибуток, незважаючи на важкі умови для ведення бізнесу в першій половині фінансового року: різке зростання цін на сировину та падіння обсягу продажів нижче рівня попереднього року через дефіцит поставок напівпровідників і наслідки карантинних обмежень через COVID-19 у китайському Шанхаї.
Завдяки послідовній реалізації плану трансформації Nissan NEXT компанія змогла збільшити чистий дохід на одиницю, вдосконалюючи якість реалізації на кожному ринку та скорочуючи комерційні витрати. Кращі у порівнянні з попереднім фінансовим роком показники були досягнуті незважаючи на останні валютні послаблення та неочікувано слабку єну.
Основні фінансові показники за другий квартал 2022 фінансового року
Консолідований чистий дохід склав 2,52 трильйона єн за тримісячний період до 30 вересня 2022 року, при цьому консолідований операційний прибуток зріс на 44,5% і становив 91,7 мільярда єн, що дорівнює маржі операційного прибутку 3,6%. Незважаючи на складні умови ведення бізнесу показники Nissan у другому кварталі стали вище. Крім того, чистий прибуток1 склав 17,4 мільярда єн, що є нижчим ніж у попередньому році через одноразовий збиток у розмірі 24,1 мільярда єн у другому кварталі, пов'язаний з виходом компанії з російського ринку, і зменшення частки власного капіталу в доходах афілійованих компаній. У другому кварталі сума вільних коштів від продажу авто склала 206,6 мільярда єн.
Прогноз на 2022 фінансовий рік
Nissan очікує, що у наступний 6 місячний період, який закінчується 31 березня 2023 року, обсяг продажів знизиться на 7,5% до 3,7 млн одиниць порівняно з попереднім прогнозом. У другій половині фінансового року компанія очікує, що триватиме дефіцит поставок напівпровідників, а ціни на сировину збільшаться. Незважаючи на ці перепони, Nissan планує й надалі виводити на ринок нові моделі та покращувати якість продажів. Крім того, нещодавні курсові коливання та значне ослаблення єни змусили компанію Nissan переглянути свої припущення щодо обмінного курсу відповідним чином.
Nissan переглянула свій прогноз на 2022 фінансовий рік, зважаючи на ці фактори. Переглянутий прогноз щодо чистого доходу було скориговано в бік збільшення на 900,0 мільярдів єн і операційного прибутку також в бік збільшення на 110,0 мільярдів єн порівняно з попереднім прогнозом. |