В ЗСУ сформовано першу мотоциклетну роту. Які в неї цілі?
військова техніка | Опубліковано - 2025-05-21 10:32:11 (1368 разів прочитано)
У складі 425-го окремого штурмового полку «Скала» сформовано першу в Збройних Силах України штурмову мотоциклетну роту. Про це повідомляє прес-служба полку. раніше мотоцикли теж зустрічалися в лавах ЗСУ, крім того багато їх передали волонтери. Але саме окрема штурмова рота на мотоциклах - таке формування було застосовано вперше.
Тактику використання мотоциклів при штурмах "Скала" вирішила запозичити у супротивника. Нагадаємо, що практика використання мотоциклів у штурмових діях російськими військами розвивалась щонайменше протягом останнього року, поступово виходячи на якісно новий рівень, зокрема масовості. Про це пише, "Мілітарний". І наші бійці теж бачили, що така тактика має свої переваги.
Наприклад, 14-го квітня стало відомо, що російські війська провели невдалу наступальну операцію в районі населеного пункту Велика Новосілка, що на Донеччині, залучивши до 41 мотоцикл.
Раніше, 16-го січня, «Мілітарний» розповідав про штурм позицій 10-ї бригади Едельвейс із застосуванням 39 мотоциклів. І це не межа. Так, 17-го квітня повідомлялося про штурм із застосування сотні мотоциклів.
Нагадаємо, що Телеграм-канал AC Garage News визначив всі моделі, які використовують російські війська при мотоциклетних штурмах.
А ось українські військові байкери використовують зовсім інші мотоцикли і тактику. Судячи з оприлюднених кадрів, серед інших тактик відпрацьовується переміщення великими «роями» мотоциклів — на кожному з них по двоє бійців: водій та стрілець. Обидва озброєні автоматами АКС-74У, що, за задумом, має спростити стрільбу на ходу, а також загалом полегшити маневрування та оперування зброєю. Після спішування водій і стрілець діють у складі "двійки".
По аналогії з росіянами, планується розподіл мотоциклів на ролі: один може бути носієм засобів радіоелектронної протидії, а інший — буксувати ноші для поранених чи боєкомплект.
Такі підрозділи оперують на фронті завширшки до 600 метрів і з глибиною просування до 1,5 кілометра.
Кінцева мета навчань — формування штурмових груп, здатних здійснювати глибокі прориви з можливістю закріплення на зайнятих позиціях на 3–4 доби в очікуванні підкріплення.
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.